FK Blansko "B" vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 21.4.2024 10:00

A tým, vítězství v úvodním jarním kole.

Jarní část sezóny 2021/2022

V sobotu 19.března 2022 vstoupili fotbalisté Tuřan do jarní části mistrovských soutěží. Příprava před jarem byla vydařená, muži odehráli 4 utkání s bilancí 2 výher, 1 remízou a 1 porážkou. Tým pro jarní část posílili 3 fotbalisté, úplně noví jsou 2 hráči Martin Šubrt a Karel Kloss (syn Luboše Klosse) a největším jménem je navrátilec Zbyněk Michalec ze Sparty Brno.

V prvním jarním kole nemohl bohužel trenér Martin Rajlich počítat s oporou obrany Tondou Nevařilem, kterého zastoupil Kuba Polák. Soupeř ze Svratky okupuje poslední místo tabulky, na podzim doma dokázal porazit Tuřany 3:1 a tak utkání bylo hodně důležité. Domácí vstoupili do duelu lépe, byli důraznější a přicházeli šance. Nejprve dvakrát nebezpečně hlavičkoval Jirka Hromek. Ve 13.minutě nebezpečně vystřelil Marek Klimeš, hostují brankář Crhan míč neudržel, ten si bleskově našel volný Karel Kloss a otevřel jarní gólový účet Tuřan v 1.B třídě. Paradoxně to byl jediný uznaný gól utkání. Následnou gólovou akci Zbyně Michalce zastavil ofsajdový praporek pomezního rozhodčího. Michalec dál toužil po brance, po akci po pravé straně se dostal s míčem do bezprostřední blízkosti soupeřovy branky, jeho křížná střela však skončila těsně vedle. Hosté ze Svratky se postupem času dostali do hry, svižným pohybem a kombinací dokázali vyrovnat hru. Skóre zůstalo po 45 minutách stejné, 1:0.

Ve druhém poločase měl potvrzení výhry na kopačkách Tomáš Malásek, ale i jeho radost zastavil ofsajdový praporek pomezního rozhodčího. Následovali dvě nepřesné střely nad. Šance hostů, dokázal zlikvidovat ochránce domácí branky, Martin Balák.

Gólem bohužel neskončila ani křížná střela Martina Šubrta. Závěrečný nápor Svratky již nic na výsledku nezměnil. Tuřany tak ve velmi důležitém úvodním jarním kole získali potřebné 3 body, které věřme kluky uklidní a úrověn předváděné hry půjde postupně nahoru! Výhra nás posunula v tabulce o dvě příčky vzhůru na 8.místo.

Trenér Martin Rajlich (SK Tuřany):Do prvního poločasu jsme vstoupili dobře a hned ve 14. minutě se nám podařilo vstřelit branku. Vytvořili jsme si další slibné šance, ale bohužel bez vstřelení druhé branky. Druhý poločas byl o poznání horší, co se týče herního  výkonu, ale i tak jsme si vytvořili další šance, které zůstaly neproměněny. Soupeře jsme k vážnejší šanci nepustili a připisujeme si  velmi důležité 3 body do tabulky.“

SK Tuřany – FC Svratka Brno „B“ 1:0 (1:0)

1.B třída, skupina B, 14.kolo, so 19.března 2022, 10:30 hod

Góly: Karel Kloss

Sestava: Martin Balák(K), - Martin Klimeš, Jiří Hromek, Jakub Polák, Vojtěch Vondruška, - Tomáš Pfeiffer, Tomáš Kalla (Filip Hofírek), Zbyněk Michalec, Martin Šubrt, - Tomáš Malásek, Karel Kloss.