Příští zápas

FK Blansko "B" vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 21.4.2024 10:00

A tým, vysoká výhra v Blížkovicích

V 15.kole zajížděly Tuřany do Blížkovic, které byly v tabulce 1.B třídy na 12.místě. V podzimním duelu se týmy rozešly smírně za remízu 2:2. Začátek utkání byl stanovem na čas 10:30 hod, což při vzdálenosti cca 90km bylo na brzké ranní vstávání.

Tuřany nastoupily v hodně podobném složení jako v domácím úvodním kole, chyběl pouze Kuba Polák, kterého nahradil Tonda Nevařil. Úvod nám vyšel skvěle, už ve 2. minutě se trefil Tomáš Kalla. který tak „zadělal“ na hattrick. Domácí fotbalisté dokázali záhy srovnat Filipem Svobodou, ale hosté do poločasu znovu odskočili do jednobrankového vedení. Chvíli před tím musel zasáhnout do sestavy trenér Martin Rajlich, zraněného Karla Klosse nahradil Michal Černý. Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání. Zlomovým okamžikem byla 60.minuta, kdy se znovu trefil skvělý Zbyňa Michalec. O chvíli později znovu Michalec z penalty prakticky již rozhodl utkání. Stav 1:4 domácí položil na lopatky, hosté pokračovali ve střeleckých hodech, hattrick zapsal „Kalič“ a ještě o branku více dal Zbyněk Michalec. Nezvykle se tak o 7 gólů postarali jenom dva střelci. Pro Tuřany druhá jarní výhra v řadě, 6 bodů do tabulky, navíc s vysokým skóre 8:1. Skvělý start do jarní části soutěže.

Trenér Martin Rajlich (SK Tuřany): „Do utkání jsme vstoupili skvěle, hned ve 2´ jsme se ujali vedení. Bohužel hned po pěti minutách domácí z rohového kopu vyrovnali na 1:1. Hra byla vyrovnaná a po špatné rozehrávce domácích jsme šli do vedení 1:2. Těsně před koncem prvního poločasu jsme z brejku udeřili i po třetí, ale zdvihnutý praporek pomezního rozhodčího nám tu radost zkazil. Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně a dostávali nás pod tlak, ale v 60´ jsme z rychlého protiútoku zvýšili na uklidňujících 1:3. O dvě minuty později jsme dostali výhodu pokutového kopu a bylo víceméně rozhodnuto. Následně už domácí rezignovali v obraně a přidali jsme další 3 branky.“

TJ Sokol Blížkovice - SK Tuřany 1:7 (1:2)

1.B třída, skupina B, 15.kolo, so 26.března 2022, 10:30 hod

Góly: 4 - Zbyněk Michalec, 3 - Tomáš Kalla

Sestava: Martin Balák(K), Martin Klimeš (Martin Dobiáš), Jiří Hromek, Antonín Nevařil, Vojtěch Vonruška, Tomáš Pfeiffer (Tomáš Černý), Tomáš Kalla, Zbyněk Michalec, Martin Šubrt, Tomáš Malásek, Karel Kloss (Michal Černý) - Tomáš Brtník