Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

A tým, porážka ve Střelicích

Ve 22.kole se utkaly týmy středu tabulky. V pořadí osmé Střelice byly v domácím prostředí úspěšnější, po výhře 3:2 předskočily Tuřany i v tabulce. Tuřany znovu nastoupily v hodně imrovizované sestavě, pro zranění stále chybí rázní stopeři Hromek a Nevařil. Trenér Martin Rajlich musel nahradit i Klimeše a Maláska.

Za příčinou osmé porážky v sezóně stály dva důvody. Prvním byl špatný 1.poločas z naší strany, ve které si domácí vypracovali dvou brankové vedení. Druhým, po snížení na 2:1 ve 2.poločase, inkasovaný třetí gól z rychlého brejku.

V samotném utkání se hrálo 30 minut bez branek i větších gólových šancí. V 31.minutě, po trestném kopu domácích, Martin Balák míč jen vyrazil, z ostrého úhlu ho však dokázal i za přispění naší obrany dostat do sítě Jakub Machát. V 37.minutě se výstavní trefou z hranice pokutového území trefil domácí Tomáš Vaculík. Tuřany spoléhaly hlavně na rychlost Michala Černého, ale ten byl domácími hráči dobře pokrýván a chyběla větší podpora záložní řady. Střely z dálky byly z naší strany hodně nepřesné. Jedinou chybu domácího brankáře, po rohovém kopu, jsme nedokázali potrestat. Po přestávce vystřídal Tomáš Kalla za Tomáše Černého. Ve 2.poločase se Tuřany viditelně zlepšili, konečně dokázaly domácí zatlačit před vlastní trestné území, ale koncovka byla nepřesná. V 52.minutě snížil na 2:1 tuřanský Tomáš Brtník, který protlačil míč do domácí sítě. Domácí viditelně znervózněli, ale dokázali si nakonec pomoci gólem Lišky z rychlého protiútoku na 3:1. Závěrečná stíhací jízda Tuřan, už nebyla efektivní. Křeče zastavily Michala Černého a na trávník se podíval i trenér Martin Rajlich. V 91.minutě je faulovám domácí obranou ve „vápně“ Tomáš Pfeiffer. Penaltu naprosto jistě proměnil Zbyněk Michalec, ale na vyrovnání již nebyl čas.

FK Střelice - SK Tuřany 3:2 (2:0)

1.B třída, skupina B, 22.kolo, ne 15.května 2022, 16:30 hod

Góly: Tomáš Brtník, Zbyněk Michalec (p)

Sestava: Martin Balák (K), Martin Šubrt, Zbyněk Michalec, Jakub Polák, Tomáš Pfeiffer, Karel Kloss, Michal Černý (Martin Rajlich), Ondřej Nevídal, Tomáš Černý (Tomáš Kalla), Tomáš Brtník, Vojtech Vondruška

Hrající trenér: Martin Rajlich