Příští zápas

FK Blansko "B" vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 21.4.2024 10:00

A muži - vydřené vítězství na úvod sezóny

A tým v sobotu 13.srpna 2022 zahájil novou sezónu v jihomoravské krajské 1.B třídě. Ve skupině B v domácím prostředí přivítal TJ Višňové. Nový trenér Tuřan, Ludvík Kulhánek, postrádal několik opor (Nevařil, Hromek, Pfeiffer, Malásek) a tak do hry vstoupilo náhradní řešení. Tři skvěle zvládnuté přípravné duely tým posouvaly do optimistické nálady. Tým v nové sezóně má i nového kapitána, pásku s „C“ převzal Zbyněk Michalec.

Před utkání si oddíl připoměl dvě smutné události, které ho zasáhly minulý týden. Ve věku 94.let nás opustil nejstarší aktivní fanoušek a příznivec pan JUDr. Gustav Krkoška. Ve věku 75 let odešel do sportovního nebe Rostislav Václavíček, držitel zlaté olympijské medaile ve fotbale, který v minulosti působil jako trenér tuřanských fotbalistů. Oddíl vyjádřil upřímnou soustrast rodinám pozůstalých, hráči a diváci pak minutou ticha.

Úvodní minuty duelu vycházeli domácím skvěle. Každý útok v podstatě hrozil gólem a nebezpečnou situací. Ve 4.minutě ještě hostující obrana dokázala zažehnat nebezpečí. V 6.minutě krásný centr Dušana Rusňáka z rohu našel hlavu Michala Černého a Tuřany vedly 1:0. Tento gól byl zároveň prémiovým gólem celé soutěže! Domácí se rychle po křídlech dostávali přes obranu hostů. V 8.minutě utekl „Majkl“ po pravé straně a předložil míč pro Kubu Zbitka, ten nemohl jinak, jak zvýšit na 2:0. Následovaly další gólové šance domácích, hosty držel skvělý brankář Minařík a branková konstrukce. V 19.minutě však přišla zbytečná chyba domácích v defenzívě a hosté se vrátili do hry brankou Kuby Adámka. V 31.minutě utekl všem Michal Černý, přelstil i brankáře hostů a do prázdné branky zvýšil naděje Tuřan (3:1). Bohužel po další nedůrazu domácích hosté šli znovu na kontakt (3:2) gólem Přemysla Šuby. Do přestávky už další gól nepadl a tak hlavní rozhodčí po žluté kartě Jakuba Zbitka odpískal poločas. Po přestávce domácí fanoušci očekávali pokračování ofenzivního domácího fotbalu. Ten už tak dobře nepracoval, hosté hru vyrovnali a byli nebezpeční i v koncovce. V 64.minutě druhým gólem vyrovnal hostující Šuba. Domácí se zoufale snažili překlopit remízové skóre na svoji stranu, ale dlouho byla jejich snaha marná. Podpořit ofenzívu přišli v průběhu 2.poločasu Žáček a Brtník. V 85.minutě se v pokutovém území přece jen prosadil také dvou gólový Jakub Zbitek a zvýšil na 4:3. Další sólo Michala Černého vyrazil hostující brankář Minařík a domácí si připsali první výhru v nové sezóně. Gratulace!

SK Tuřany – TJ Višňové 4:3 (3:2)

1.B třída, skupina B, 2.kolo, so 13.srpna 2022, 10:30 hod

Góly: 2 - Michal Černý, 2 - Jakub Zbitek

Sestava: Martin Balák, Martin Dobiáš, Ondřej Nevídal, Marek Klimeš, Zbyněk Michalec (C), Jakub Zbitek, Michal Černý, Dušan Rusňák (Petr Žáček), Tomáš Binek, Filip Hofírek (Tomáš Brtník), Karel Kloss - Viktor Božek, Vojtěch Vondruška, Jakub Manner

Trenér: Ludvík Kulhánek

Příští kolo:

3.kolo, sobota 20. 8. 2022 v 17:00 hod, FOTBAL Jevišovice-Mikulovice - SK Tuřany