Příští zápas

FK Blansko "B" vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 21.4.2024 10:00

Zlaté 3 body se Svratkou

A tým v neděli odehrál utkání 6.kola podzimní části. Tuřany hrály sice venku, ale soupeřem byla brněnská Svratka "B", tým který dosud v soutěži nezískal ani bod. Navíc se hrálo na hřišti Slovanu Brno (v Komíně probíhá rekonstrukce tribuny), což bylo pro cestování velmi pohodlné, cca 15 minut z Tuřan, ideální destinace. Bohužel pro trenéry bylo cestování  jedinou příjemnou stránkou utkání. Velká marodka a dopolední utkání B- týmu způsobilo doslova zemětřesení v sestavě Tuřan. Trenéři Rajlich a Balák horko těžko sestavili základní jedenáctku, chybělo 7 hráčů. Jediným hráčem na střídání byl hrající trenér Martin Rajlich.

Utkání samotné hrájící se za krásného počasí, mnoho fotbalové krásy nepobralo. V 1.poločase hra hodně neurovnaná, oboustranně mnoho nepřesností, bez vyložených šancí. Největší práci měl hospodář Svratky s hledáním zakopnutých míčů. 2.poločas začal velikou chybou tuřanských fotbalistů, kdy doslova darovali domácím vedení. Do prázdné branky skóroval střídající Michal Zavřel. Následné minuty patřili domácím, které vedoucí branka polila živou vodou. Kombinacemi na krátko se lehce dostávali před branku Martina Baláka. Navýšit vedení se jim naštěstí nepodařilo. Kolem 60.minuty se tak do hry začaly dostávat i hosté. Šťastné vyrovnání na 1:1 "zařídil" z rohového kopu Tomáš Pfeiiffer, jehož centr na zadní tyč si domácí brankář Strakoň srazil do branky. Svratkou gól notně otřásl, za 2 minuty fauloval ve vápně domácí hráč Tondy Nevařila a rozhodčí Moder nařídil pokutový kop. Ten s jistotou proměnil Jara Oprchal a rázem bylo vítězství blíže hostům. Domácí se snažili střídáním ještě zvrátit nepříznivý průběh utkání, v závěru Tuřany zachránilo břevno pro lobu Svobody. Tuřany výhru 1:2 s velkým vypětím sil uhájily a získaly cenné 3 body do tabulky skupiny B, 1.B třídy.

FC Svratka Brno "B" - SK Tuřany 1:2 (0:0)

JM, 1.B, skupina B, sezóna 2020/2021, 6.kolo

Góly: Tomáš Pfeiffer, Jaroslav Oprchal (pen)

Sestava: Balák Martin, Oprchal Jaroslav, Dobiáš Martin, Hromek Jiří, Nevařil Antonín, Pfeiffer Tomáš, Vondruška Vojtěch, Binek Tomáš (83. Rajlich Martin), Smetana Michal, Klement Milan, Černý Michal,

Trenéři: Rajlich Martin a Balák Marek

7.kolo je na programu v sobotu 19.září 2020. Tuřany doma přivítají od 10:30 hod TATRAN Kohoutovice