Příští zápas

FK Blansko "B" vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 21.4.2024 10:00

Třetí domácí porážka v řadě

V sobotu 26.září 2020 odehrálo "Áčko" 8.kolo podzimní části 1.B třídy. Ve skupině B podlehly Tuřany doma překvapivě Újezdu u Brna 2:4. naprosto zkažený 2.poločas utkání, který domácí fotbalisté prohráli 0:4 zapříčinil třetí domácí porážku v řadě. Zatímco předchozí soupeři Miroslav a Kohoutovice byli velice kvalitní soupeři, porážka s Újezdem je nepříjemná a nečekaná. Soupeř totiž za 7 odehraných kol získal pouze 3 body za výhru s poslední Svratkou "B" v minulém kole doma 5:2.

Tuřany vedl z trenérské lavičky Marek Balák, který nemohl počítat s trojicí hráčů Kalla, Polák a Vondruška. V základní sestavě Tuřan se naopak poprvé objevil 18 letý mladíček Matouš Klusák, který do zimy hostuje z Kohoutovic. Úvod utkání za chladného počasí s deštěm vyšel domácím. Ti během několika minut zvládli několik nebezpečných rohů a standartních situací a dostali hosty pod tlak. V 10.minutě Tomáš Pffeifer našel z rohu volného Tomáš Binka, ten hlavičkou z malého vápna překonal brankáře Mrkvicu. Tuřany vedly 1:0 a měli další veliké šance, hlavičku Oprchala, střelu Binka i Černého zastavil brankář Újezda. V 41.minutě vybídl Binek přihrávkou do sólového úniku Matouše Klusáka. Jejich vzájemný souboj s brankářem Mrkvicou v pokutovém území posoudil hlavní rozhodčí Kříž jako nedovolený. Následný pokutový kop s jistotou proměnil Jara Oprchal a domácí vyhráli v pohodě 1.poločas 2:0.

Druhý poločas zahájili domácí velice bohorovně, následnou chybu v defenzivě potrestal snížením na 2:1 Tomáš Malásek. Za 4 minuty již bylo srovnáno, když se krásně z voleje trefil hostující Eduard Kotouček. Totální KO domácích dokonal po rohu Újezda stoper Roman Strava. Za 10 minut otočené skóre i celé utkání. Domácí po zbytek herního času marně hledali cestu aspoň k vyrovnání, jedinou šanci Klimeše znovu zneškodnil výborný brankář Mrkvica. Nepomohla ani změna rozestavení ani dvojí střídání. Tuřany nedostaly soupeře pod tlak, nedokázaly být nebezpeční v útočné fázi. Újezd naprosto herně ovládl zelený trávník. Poslední hřebíček do rakce zatloukl pohotovým zakončením Jedlička. Tuřany prohrály 2:4. Naše herní i bodové trápení v sezóně pokračuje, navíc v příštím kole cestujeme do Pohořelic, který vede tabulku soutěže.

Stanislav Borovička (vedoucí týmu) komentář k utkání: "V prvním poločase jsme hráli podle pokynů ,které byly určeny před zápasem.Proto se nám ho podařilo vyhrát 2:0 i když šancí bylo mnohem více .Druhý poločas jsme herně propadli Soupeř si za druhý poločas výhru zasloužil, přehrál nás ve všech směrech, ale i takové věci se ve fotbale stávají.V příštím zápase musíme ZABOJOVAT a napravit si reputaci! Věřím, že si to hráči vezmou k srdci!!"

P.S. FC Svratka Brno „B“ - TJ Sokol Pohořelice 1:0 (neděle 27.9. 2020 - poslední tým porazil lídra soutěže).

SK Tuřany - SK Újezd u Brna 2:4 (2:0)

JM, 1.B, skupina B, sezóna 2020/2021, 8.kolo

Gól: Tomáš Binek, Jaroslav Oprchal (pen)

Sestava: Balák Martin, Oprchal Jaroslav, Dobiáš Martin, Hromek Jiří, Nevařil Antonín, Pfeiffer Tomáš, Hofírek Filip, Klimeš Marek, Klusák Matouš (70. Žáček Petr), Černý Michal (64. Karas Tomáš), Binek Tomáš - Klement Milan

Trenéři: Balák Marek

POZOR ZMĚNA!!!!

9.kolo je na programu v neděli 4.října 2020. Tuřany venku odehrají od 13:00 hod s TJ Sokol Pohořelice