Příští zápas

FK Blansko "B" vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 21.4.2024 10:00

A tým, šnůra domácích remíz 1:1 pokračuje

V 11.kole Tuřany přivítaly v sobotu 9.října 2021 na domácím trávníku FK Znojmo. Po sérii remízových výsledků se pomalu propadáme tabulkou B skupiny. Rozkaz zněm tedy jasně, Znojmo je potřeba porazit a získat onečně doma 3 body. Bohužel vyhrocené utkání v Troubsku si vyžádalo zápornou daň, Honza Malíšek stopka na 5 utkání, Tomáš Brtník stopka na 1 utkání. Domácí marodku rozšířil Kuba Polák a v průběhu 1.poločasu utkání se Znojmem musel odstoupit Jirka Hromek. V této situaci byl malý zázrak, že bylo Áčko - akce schopné.

Hosté ze Znojma měli lepší vstup do utkání, dobrým pohybem a kombinací nás přehrávali. Po 15 minutách hry se z hranice vápna zkoušel trefit nejlepší střelec Znojma, Marek Balík. Jeho pokus naštěstí skončil na břevnu. Po 30 minutách hry odstoupil ze hry Jiří Hromek, který nastoupil se zraněním. Jeho místo v obraně zaujal útočník Tomáš Malásek. Jeho důrazná hra pomohla naší obraně, bohužel změna postu oslabila sílu v útoku. Střídající Petr Žáček se nedokáže dostat soupeřově obraně "pod kůži" jako Malásek. Z minima šancí stojí za zmínku jen standartní situce, ale ani z těch se brankově neurodilo. 1. poločas skončil bezbrankovým stavem 0:0. Ve druhé půli se Tuřany přece jen více dostaly do hry. Po hodině však jako první udeřili hosté, po kolmé přihrávce středem naší obrany, byl u míče jako první Marek Balík a náš góman Martin Balák poprvé kapituloval. Naštěstí Tuřany rychle odpověděly, za 2 minuty se do vápna dostal Michal Černý, centrem našel jmenovce Tomáše, a ten hlavou překonal brankáře hostí Kotába. Vyrovnání nám pomohlo, hráči se rozběhali, začali tlačit soupeře, přišli šance, několik střel během jednoho útoku zastavila z vypětím obrana Znojma včela s jejím ochráncem. Ten vytáhl i gólovou střelu Filipa Hofírka. A byl to znovu brankář hostí Tomáš Kotáb, který zastavil střelu Michala Černého. Po akci domácích se podařilo dostat míč do sítě, ale píšťalka hlaního sudího Prokopa byla proti. Další gól se nám vstřelit nepodařilo a tak přišla třetí domácí remíza 1:1. Tuřany jsou po 10. odehraných kolech s 5 remízami králové remíz. Do konce podzimu zbývají odehrát 3 kola. V příštím kole nás čeká v Pohořelicích lídr soutěže. Tam můžeme jenom překvapit. Následuje doma Újezd a v posledním kole nás přivítá poslední tým soutěže, Svratka Brno "B". Zisk 6 bodů by měl být více méně povinností. Ale každé utkání začíná od stavu 0:0 a ukáže se na hřišti.

Trenér Martin Rajlich: "Do utkání jsme šli s jasným cílem zvítězit. Nás výkon v prvním poločase tomu ale vůbec neodpovídal. Soupeř byl mnohem více aktivnější, lepší na míči a my jsme s tím měli velké problémy. Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale opět jsme si nedokázali pohlídat nejlepšího střelce soupeře. Naštěstí se nám podařilo o 2 minuty později srovnat skóre na konečných 1:1. Je to pro nás ztráta, ale vyhrát jsme si dnes nezasloužili."

SK Tuřany  -  FK Znojmo 1:1 (0:0)

1.B třída, skupina B, 11.kolo, so 9.října 2021, 10:30 hod

Góly: Tomáš Černý - Marek Balík

Sestava: Martin Balák(K), Antonín Nevařil, Jiří Hromek (Petr Žáček), Marek Klimeš, Martin Dobiáš, Tomáš Pfeiffer, Tomáš Binek, Tomáš Kalla, Tomáš Černý (Filip Hofírek), Michal Černý, Tomáš Malásek - Petr Lněnička