Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

SK - víkend bodově na suchu

Tak víkendová utkání našemu oddílu kompletně nevyšla. I se staršími hráči dohromady 5 venkovních utkání a 5 porážek, 0 bodů, celkové skóre 6:14. No nejsou každý víkend hody, i když v Tuřanech budou tento víkend. Tak uvidíme.

Žáci

Žákovské týmy shodně podlehly o 1 gól. Starší žáci nastoupili v sobotu v Heršpicích proti Lokomotivě. Tu reprezentovala kompletní sestava děvčat. Vyrovnané utkání jak herně, tak výsledkově. Tuřanům vyšel lépe 1.poločas, i když skóre otevřela v 10.minutě domácí Aujeská. Hosté se ale rychle otřepali a dvěma góly skóre otočili. Za minutu na to za naše barvy dokázal vyrovnat Filip Hruška a do vedení dostal Tuřany Yuriy Ilnytskyy. Domácí děvčata ve druhém poločase zabojovaly a skóre opět převrátily na svoji stranu. Góly vstřelily Gataullina a Nechutová. Nepříznivý vývoj duelu srovnal za Tuřany v 57.minutě znovu Filip Hruška. Už to vypadalo na spravedlivou remízu, když 2.minuty před koncem rozhodla také druhým gólem domácí Ivona Aujeská.

Mladší žáci nastoupily v neděli v Lelekovicích proti třetímu týmu tabulky. Favoritem byli domácí, ale hosté v žádném případě nehráli druhé housle. Domácí poslal do vedení ve 4.minutě Ondřej Novák. Z mnoha šancí už gól nepadl a tak domácí vyhráli 1.poločas. Bohužel Tuřany nezvládly ani vstup do druhé a v 31.minutě zvýšil pro domácí Lelekovice Viktor Bařinka. Tuřany ale bojovaly, bohužel naši tradiční střelci se tentokrát neprosadili a tak je ve 40.minutě zastoupil snižující Filip Kusala. Závěrečný nápor hostů už změnu stavu nepřinesl a tak domácí zvítězili 2:1. Škoda, dva naprosto vyrovnané duely, chybělo trochu štěstíčka. Snad to příště bude lepší.

Old Boys

Starší hráči, kteří na podzim stále čekají na první podzimní zisk měli na programu utkání 7.kola. Ve Starém Lískovci se v pondělí utkali s domácími „old boys“. Lískovec, který je v tabulce na 4.příčce, byl v utkání favoritem, ale hosté v 11 hráčích nechali v utkání komplet všechny síly. Ani to však zatím na body nestačilo. Pro zdravotní trable chyběl gólman Miloš Hovězák a střelec Michal Smetana. Tým se navíc schází v dost akorátním počtu, což ve vyrovnaných duelech v druhých poločasech rozhoduje. Když se navíc přidají zdravotní problémy, nelze v utkáních už reagovat. Střelcem naší branky byl Čermák. Po porážce a těsné výhře Líšně nad Kohoutovicemi 6:5, klesly Tuřany na dno tabulky brněnské Old Boys ligy. Podle rozhodnutí vedení soutěže se posouvají začátky přístích kol na 16:30 hod.

Sestava OB: Janík - Kovář L, Štrof M, Kundera M, Barták J, Čermák, - Březina P, Řezáč M, Vaněk M, - Heřmanský J, Řezáč Z,

Benfika

Letos trápící se Benfika dostala za nenastoupení k utkání v Řícmanicích již druhou podzimní kontumaci. Bohužel B týmu vážně hrozí odstoupení z letošní sezóny městského přeboru.

A tým

Tuřany odehrály v neděli za krásného podzimního počasí venkovní duel v Šatově. V 10.kole se utkaly s tradiční soupeřem, který již mnoho sezón spoléhá na sílu svého kanonýra Štefana Czucze. A ten ho znovu nezklamal. Škoda, nám v současnosti takový koncový hráč hodně chybí. Vstup do samotného utkání nám vyšel skvěle, v 9.minutě otevřel skóre Kuba Polák. To byl jediný záznam hlavního rozhodčího Šmída po 45.minutách. Po přestávce domácí zvýšili snahu a v 56.minutě srovnal osmým gólem v sezóně, domácí kapitán Czucz. Náš trenér Kulhánek musel reagovat a poslal na trávník čerstvé fotbalisty Vondrušku a Nevídala. Bohužel 9.minut před koncem hosty zarmoutil Tomáš Artim. Závěr už nám nevyšel. Šatov zvítězil nad Tuřany 2:1 a přeskočil nás i v tabulce 1.B třídy. V minulém duelu jsme v závěru jásali, teď přišel i smutek. Takový je sport!

SK Tatran Šatov - SK Tuřany 2:1 (0:1)

1.B třída, skupina B, 10.kolo, neděle 9. 10. 2022 v 15:30 hod

Gól: Jakub Polák

Sestava: Tomáš Balák, Martin Dobiáš, Jiří Hromek, Jan Malíšek, Zbyněk Michalec (C), Jakub Polák ( Ondřej Nevídal), Jakub Zbitek, Tomáš Pfeiffer, Karel Kloss, Michal Černý, Tomáš Binek, (Vojtěch Vondruška) - Viktor Božek, Tomáš Brtník

Trenér: Luděk Kulhánek