Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

A tým, domácí výhra nad Šatovem

Po nešťastné porážce v Mikulovicích hostili fotbalisté Tuřan v sobotu 16.dubna 2022 na své trávníku fotbalisty Šatova. Hosté po 17.odehraných kolech okupovali fotbalisté Tatranu v tabulce výborné 4.místo, proto domácí čekal velmi náročný duel. Šatov dlouhodobě spoléhá na gólové příspěvky svého kanonýra Štefana Czucze. Letos tento útočník opět vévodí střelecké tabulce 1.B. třídy se 16 góly. Navíc mu zdatně sekunduje i 11 gólový záložník Radek Bartl. Naopak domácí trenér Martin Rajlich bude na následujících 5 utkání!!! postrádat střelecky i herně disponovaného Zbyňka Michalce, které ho zastavil disciplinární trest za vyloučení v minulém kole. Tuřany se tak musí více opřít o kolektivní výkon celého týmu.

V 1.poločase vzájemného duelu diváci branku neviděli, šancí bylo dost, ale strážci obou branek udrželi čistá konta. Hosté byli v úvodních minutách více na míči, lépe kombinovali a tlačili se s větrem na domácí polovinu. Tuřany naopak z pozorné obrany vyrážely do nebezpečných protiútoků. Velké šance nevyužili Tomáš Malásek ani Michal Černý. Šatov zahrozil až v závěru 1.poločasu a domácí brankář Martin Balák musel vytasit dva skvělé zákroky a podržel domácí barvy. Po přestávce se hra více vyrovnala a domácí se šťastně dostali do vedení. V 56.minutě zahrávaly Tuřany rohový kop, centr Karla Klosse „usměrnil“ do branky Šatova jeden z obránců. Vedení povzbudilo oba týmy, hosté ve snaze vyrovnat, začali otevírat mezery v obraně. Navíc silný chladný vítr přinášel i svalové problémy některým hráčům. Hosté ve snaze o remízu v 80.minutě nepokryli domácí hroty. Po odvráceném rohovém kopu následně běželi dva domácí útočníci od poloviny na samotného hostujícího brankáře Kříže. Tomáš Malásek skvěle předložil míč do skórovací pozice Michalu Černému a Tuřany vedly 2:0. V 87.minutě navíc chytře využil povětrnostní výhody domácí záložník Tomáš Pfeiffer a téměř z poloviny hřiště nádherně přehodil hostujícího gólmana Kříže. 3:0 pro spokojené Tuřany a zisk důležitých 3 bodů do tabulky, pro hosty možná až krutá porážka.

SK Tuřany - SK Tatran Šatov 3:0 (0:0)

1.B třída, skupina B, 18.kolo, so 16.dubna 2022, 10:30 hod

Góly: Karel Kloss, Michal Černý, Tomáš Pfeiffer

Sestava: Martin Balák(K), Jiří Hromek, Antonín Nevařil, Vojtěch Vonruška, Tomáš Pfeiffer, Tomáš Černý (Jakub Polák), Karel Kloss, Tomáš Kalla, Tomáš Brtník (Pavel Žáček), Michal Černý, Tomáš Malásek