Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

A tým, domácí prohra s Troubskem

V sobotu 22.května  2022 hostily Tuřany na domácím trávníku TJ Sokol Troubsko, silného ofenzivního soupeře, třetí tým tabulky 1.B.

Za krásného slunečného a už klasicky dopoledního, větrného počasí nám vstup do utkání vůbec nevyšel. Výpadek el. energie (ne z naší viny) se podařilo ještě rychle napravit. V utkání samotném však hosté udeřily již ve 2.minutě hry, po rychlém ataku Soukupa z pravé strany dokázal náš brankář Martin Balák první střelu Šedrly vyrazit, následná dorážka Adama Koláčka však skončila v naší síti 0:1. Rychlé vedení doslova nakoplo hosty, rychlou kombinační hrou Tuřany přehrávaly a hrozili z každého útoku. Tuřany v této fázi nedokázaly udržet míč na kopačkách, rychlé míče za obranu nám dělaly veliké problémy. Ve 23.minutě přichází faul před trestným územím domácích. Z nařízeného přímého kopu se k tyči trefuje hostující Luboš Hattoň a Troubsko vede 0:2. Ve 34.minutě je vyloučen hostující Adam Koláček za úder míčem v přerušené hře. Bohužel až tato situace rozhodla, že se průběh hry částečně vyrovnal. Přesto jsme poločas prohráli 0:2. Do druhého poločasu vystřídal Tomáš Malásek za Tomáše Brtníka. V 50.minutě využíváme „přesilovku“, po skrumáži před brankou Troubska se míč odráží ke Zbyňkovi Michalcovi, který krásně technicky snižuje na 1:2. O minutu později mohlo být vyrovnáno, znovu Zbyněk Michalec nádherně překonává výborného brankáře Zacha, míč ale trefuje spojnici břevna a pravé tyče. Veliká škoda. V těchto minutách jsme lepší, přichází další šance Pfeiffera a Maláska. Bohužel v 59.minutě chybujeme na vlastní polovině, následuje faul, žlutá karta pro Kubu Poláka a trestný kop. Exekutor Hattoň nachází lehkým centrem Soukupa, jehož hlavička k tyči končí v naší brance 1:3! Tuřany bojují sice dál, soupeř je stále nebezpečný z brejků. Do hry na závěr přichází záložník Filip Hofírek za Tomáše Pfeiffera. V 84.minutě je nařízen trestný kop proti Troubsku za faul. Zbyněk Michalec „otírá“ míč o hubenou zeď, ten následně mění směr a končí v síti bezmocného Viktora Zacha 2:3. Do konce zbývá pár minut, Tuřany z posledních sil finišují, zleva utíká a centruje Kalič, Michal Černý krásně trefuje bránu, ale výborný Zach vyráží a likviduje i následnou dorážku. Poslední roh utkání a „gólová“ hlavička Tomáše Maláska končí vedle branky Troubska. Závěrečný hvizd hlavního arbitra Víta Nejezchleba ukončil utkání naší druhou porážkou v řadě 2:3.

SK Tuřany - TJ Sokol Troubsko 2:3 (0:2)

1.B třída, skupina B, 23.kolo, so 21.května 2022, 10:30 hod

Góly: 2 - Zbyněk Michalec

Sestava: Martin Balák (K), Ondřej Nevídal, Jakub Polák, Vojtěch Vondruška, Tomáš Pfeiffer (Filip Hofírek), Zbyněk Michalec, Karel Kloss, Michal Černý, Tomáš Kalla, Tomáš Brtník (Tomáš Malásek), Michal Černý

Trenér: Martin Rajlich

Příští kolo: Sobota 28.května 2022, 17:00 hod, FK Střelice - SK Tuřany