Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

A tým, doma s Pohořelicemi 0:4

V posledním domácím utkání sezóny 2021/2022 Tuřany neukončily nepříznivou herní a bodovou bilanci z posledních utkání. Na lídra naší skupiny, již dávno jistě postupující Pohořelice, nestačily a podlehly 0:4. Hosté v celé sezóně zatím ztratili pouhé 3 body, za domácí prohru 0:1 s týmem Jevišovice/Mikulovice. Jinak byli dominantní, 25 výher s celkovým skóre 97:6. Průměr skoro 4 góly na 1 utkání.

Domácí Tuřany tak dobrou bilanci nemají. Od dvou domácích výher se Šatovem (3:0) a Višnové (2:1), následovalo 5 porážek a jen 1 bezbranková remíza doma s Únanovem. Asi největší přáním všech, už aby byl konec sezóny.

Samotnému utkání předcházelo rozloučení Michala Smetany s aktivní kariérou. Zřejmě historický rekord "Smetíka" se zastavil na čísle 265 vstřelených gólů v mistrovských utkáních SK! Nyní posunuje další metu v soutěžích brněnských Old Boys. Za celý klub poděkovali Michalovi předseda Luboš Kovář, vedoucí A týmu Stanislav Borovička a trenér Martin Rajlich. Následovali spoluhráči a o přestávce utkání se dostalo i na malé „pyro“! „Smety děkujeme“, hlásal veliký transparent za brankou domácích a tak to i zůstane.

Následoval pozdrav kapitánů obou týmů Kalivody a Baláka, shodou okolností obou brankářů. Hosté otevřeli rozehrávkou vzájemný duel obou týmů. Favorizované Pohořelice se ihned chopily iniciativy, Tuřany v defenzivním rozestavení, připraveni čelit útočné síle soupeře. Paradoxně se do veliké šance jako první dostali domácí fotbalisté, záložník Tomáš Pfeiffer krásnou střelou trefil levou spojnici tyče a břevna. Následná hlavička Karla Klosse šla nad branku. Bohužel na dlouho jediná šance domácího týmu. V 30.minutě domácí zbytečně ztratili míč na polovině hřiště. Následoval přesný míč za obranu, kde se k němu dostal Adam Fiala a prostřelil Martina Baláka. Domácí se snažili ihned reagovat, za obranu se dostal útočník Tomáš Malásek, ale nedokázal prostřelit brankáře hostí. Ti mohli do přestávky ještě zvýšit vedení, střelu z kopačky Langa naštěstí zastavilo břevno domácí branky. Poločas skončil 0:1.

Ve 2.poločase domácí obranu zlobil hlavně rychlý útočník Dmytro. V první velké šanci mířil jen do břevna. Ve druhé velké šanci, opět po zbytečné ztrátě domácích fotbalistů, se už nemýlil 0:2. Tuřany se snažili alespoň o čestný úspěch, ale nebylo nám tentokrát souzeno. Po dalším kiksu domácí obrana doslova darovala třetí gól Kroupovi. V samém závěru opět Adam Fiala obstaral konečnou podobu naší porážky 0:4.

SK Tuřany - TJ Sokol Pohořelice 0:4 (0:1)

1.B třída, skupina B, 25.kolo, ne 5.června 2022, 11:00 hod

Sestava: Martin Balák (K), Ondřej Nevídal, Jakub Polák( Tomáš Brtník), Marek Klimeš, Vojtěch Vondruška (Tomáš Binek), Tomáš Pfeiffer, Zbyněk Michalec, Karel Kloss (Martin Šubrt), Michal Černý, Tomáš Kalla, Tomáš Malásek,

Trenér: Martin Rajlich