Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

Dvě vítězství žáků, mužům se nedařilo

Uplynulý víkend můžeme označit za částečně úspěšný. Týmům dospělých se nedařilo, naopak skvěle zahájili mistrovské soutěže žákovské týmy.

Žáci

Premiéru plánovanou na domácí utkání zahnalo před týdnem nepříznivé počasí. A tak si úvodní kolo odehráli mladší a starší žáci v Řečkovicích. A byly to skvělé premiéry. Mladší žáci zvítězili 5:1. O góly se postarali 2x Lukáš Lukavec, 2x Sam Grzywaczewski (nová posila ze Sparty Brno) a Karel Vavrečka.

Bohuš Menšík: „Loňská starší přípravka poprvé nastoupila v kategorii mladších žáků. S napětím jsme očekávali její premiéru ve vyšší kategorii. Naši hoši + Natálka Krejčí nezklamali.“ Hned v úvodní minutě otevřel skóre Lukáš Lukavec. A skvělý vstup měly Tuřany i na začátku 2.poločasu. Domácí sice dokázali snížit, ale závěr utkání opanovali 2 góly hosté.

Starším žákům se stejným soupeřem naopak 1.poločas utkání nevyšel. Domácí Řečkovice utekly dvěma góly do vedení. V 38.minutě snížil za Tuřany David Kaprál. V 55.minutě domácí opět zvýšili na 3:1, gólem Josefczyka. Závěr utkání už patřil hostům, Tuřany v rozmezí 7 minut vstřelily 3 góly, otočily celé utkání a získaly 3 cenné body. Postupně se zapsali do střelecké listiny Filip Rusler, David Kaprál a vítězným gólem Filip Hruška. Tuřany zvítězily v Řěčkovicích zaslouženě 3:4!

Skvělý vstup do sezóny, na který můžou žáci navázat hned ve středu 14.září 2022 v domácím prostředí, kdy se budou dohrávat odložená utkání s Chrlicemi. Doufejme v přízeň počasí!

B tým

Benfika bohužel v městském přeboru znovu prohrála, tentokrát na hřišti Svratky „C“ podlehla 6:2. V 1.poločase utkání padlo 7 gólů. Tuřany B dostal sice do vedení ve 3.minutě Petr Žáček. Domácí dokázali rychle otočit, ale v v 19.minutě srovnal znovu Petr Žáček na 2:2. Další 2 góly domácího Rybníčka dodali domácím fotbalistům klid. Vlastní gól hostů v poslední minutě 1.poločasu rozhodl celý duel. Domácí nás 1 výhrou přeskočili i v tabulce soutěže.

Á tým

Áčko pouze remizovala 1:1 na půdě posledních Božic. Nováčkovi soutěže, týmu Božic se zatím nedařilo, po sobotní výhře Znojma s Přibicemi 6:2 spadly Božice na poslední příčku tabulky. Tuřany po pravdě počítaly s výhrou, bohužel výkon týmu tomu vůbec neodpovídal. Byli jsme pomalí, nedůrazní, bez bojovnosti. Útok se proti nejhorší obraně soutěže vůbec neprosadil, trenér Kulhánek se snažil v poločase a ve 2.půli okysličit tým střídáním (Klimeš, Vondruška, Malíšek), ale moc to nepomohlo. Přísnější metr snesl snad jen Honza Vejmělka, střídající Marek Klimeš a „Bali“ v brance. Po bezbrankové poločase se domácí dostali do vedení 1:0. Přísně nařízenou penaltu proměnil v 57.minutě Jan Lukáš. Za 7 minut se nám alespoň podařilo vyrovnat na 1:1, když se trefil Jura Hromek. Další góly již diváci v Božicích neviděli. Domácí v závěru střídaním úplně rozbili úroveň už tak slabé hry. Střídající, domácí hráč, Škrabal pobyl na trávníku pouhých 23 minut, než ho s červenou kartou poslala do sprch hlavní rozhodčí Klára Suchá. Remíza 1:1 je realitou, každý den není posvícení. V dalším kole nás čeká těžké domácí derby utkání s Újezdem, kde bude na zisk bodů potřeba podat kvalitnější výkon.

TJ Sokol Božice - SK Tuřany 1:1 (0:0)

1.B třída, skupina B, 6.kolo, sobota 11. 9. 2022 v 16:30 hod

Gól: Jiří Hromek

Sestava: Tomáš Balák, Dušan Rusnák (Jan Malíšek), Jiří Hromek, Ondřej Nevídal, Jan Vejmělka, Zbyněk Michalec (C), Jakub Zbitek, Jakub Polák (Marek Klimeš), Tomáš Pfeiffer, Michal Černý (Vojtěch Vondruška), Tomáš Binek - Viktor Božek

Trenér: Luděk Kulhánek