SK Tuřany

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK Tuřany
www.sk-turany.cz

Příští zápas

Jasná výhra Áčka, další porážka Benfiky, žáci střídavě.

Jasná výhra Áčka, další porážka Benfiky, žáci střídavě.

B tým

Benfika se trápí, a nic na tom nezměnilo ani 7.kolo, kdy se v Prace utkala s Chrlicemi. Hosté naopak mají formu a okupují úplné čelo tabulky. Chrlice v 1.poločase 2 góly získaly pohodový náskok. Po přestávce pak přidali hosté ještě 3 branky a posunuli se na první příčku v tabulce městského přeboru. Za Tuřany B (Prace) aspoň čestnou branku vstřelil Pavel Žáček. Bohužel situace začíná být vážná, třetí porážka v řadě a pátá v sezóně, poslala Benfiku na samé dno tabulky. Navíc v dalším kole ji čeká ambiciózní „Céčko“ Líšně, které bude tvrdým oříškem.

Žáci

Žákovské týmy dohrávali ve středu 14.září odložené duely s Chrlicemi. Bohužel nenavázaly na úspěšné premiéry. Mladším žákům se utkání vůbec nepovedlo, výsledkem byla drtivá porážka 0:8, poločas 0:3. Domácí střelci vyšli tentokrát naprázdno, za hosty se blýskl hattrickem Marek Rotrekl.

Starší žáci v bojovném duelu třikrát dokázali srovnat nepříznivý stav utkání, závěr ale vyšel lépe hostům z Chrlic, kteří zvítězili 3:5, poločas 1:2. Za Tuřany se gólově prosadil 2x Filip Hruška (druhý gól z penalty). Třetí branku vstřelil Yuriy Ilnytskyy.

V neděli a v pondělí žákovská soutěž pokračovala. Mladší žáci podlehli doma na Hanácké hostů z Řícmanic těsně 3:4, poločas 1:4. Bohužel opět špatný úvod utkání, brzy inkasujeme a pak musíme pracně dohánět. O branky Tuřan se podělili 2x Samuel Grzywaczewski a Lukáš Lukavec. Vyrovnat se nám, přes veškerou možnou snahu, už nepodařilo.

Bohuš Menšík: „Zápas dvou různých poločasů, bohužel pro nás s horším koncem. V prvním poločase jsme začali poněkud zakřiknutě a bázlivě a udělali jsme několik zbytečných chyb, které nás stály 4 góly. Ve druhém poločase se hra zlepšila a góly stříleli jen naši kluci, ne však dost abychom vyrovnali. Od této sezony máme těžší soupeře a musíme se naučit hrát rychleji, důrazněji a chytřeji. Musím dodat ještě světlé okamžiky našeho výkonu: Tobi /Tobias Eckhardt/ chytil penaltu a branky dali Sam /Samuel Grzywaczewski/ 2 a Lukáš Lukavec 1.“


Starší žáci přivítali doma béčko Startu Lesná. Domácí měli výborný vstup do utkání, skóre otevřeli Filip Hruška a Petr Bárta. Hosté ze Startu dokázali do přestávky snížit gólem Vágnera. 2.poločas už jasně patřil domácím, další góly přidali Petr Bárta 3x a Yuriy Ilnytskyy 2x. Výsledný účet utkání byl 7:1 pro Tuřany a 3 body do tabulky. V příštích kolech se utkáme venku s lídrem žákovských soutěží týmem Bílovice/Obřany.

A tým

Áčko po remíze 1:1 v Božicích v následném kole přivítalo doma neoblíbeného soupeře, tým ze sousedství Újezd u Brna. V loňské sezóně jsme s Újezdem doma prohráli 0:4, na jaře venku kontumace 3:0 pro Újezd. Předloni doma prohra 2:4, a Covid!

Prokletí bylo doufejme zlomeno 17.září 2022. Skvělým prvním poločasem jsme v podstatě rozhodli utkání ve svůj prospěch. V 23.minutě se trefil útočník Tomáš Binek, v 29.minutě zvýšil Kuba Zbitek a před pauzou to stihl ještě kapitán Zbyňa Michalec!

Hosté se po přestávce marně snažili o korekci skóre, navíc v 73.minutě ztratili i kapitána Patrika Bednáře, který uviděl od hlavního rozhodčího Stejskala ČK! Výhra nás posunula do horních pater tabulky, po 6 odehraných kolech nám patří s 11 body na horší skóre 4.místo.

Utkání zhodnotil Jan Vejmělka: „Áčko si po remíze v Božicích chtělo spravit chuť v derby s Újezdem. Proti neoblíbenému soupeři ale začalo rozpačitě. Hra byla plná nepřesností a z herní skepse Tuřany vysvobodil až Tomáš Binek, který pěknou střelou podél gólmana otevřel ve 23.minutě skóre, o šest minut později Kuba Zbitek v krkolomné pozici dopravil po centru z pravé strany míč do sítě podruhé. Tyto dva slepené góly daly ráz celému zbytku utkání a když těsně před poločasem Zbyňa Michalec přidal třetí gól, definitivně tím zlomil odpor soupeře. Celý druhý poločas se pak nesl ve znamení zahazovaní stoprocentních šancí domácích Tuřan. Branku už žádný z borců sice nepřidal, ale i tak si po zlepšeném výkonu oproti minulému týdnu po zásluze ponechali Tuřany všechny tři body doma.“

SK Tuřany – SK Újezd u Brna 3:0 (3:0)

1.B třída, skupina B, 7.kolo, sobota 17. 9. 2022 v 10:30 hod

Góly: Tomáš Binek, Jakub Zbitek, Zbyněk Michalec

Sestava: Tomáš Balák, Dušan Rusnák, Martin Dobiáš, Jiří Hromek, Ondřej Nevídal, Zbyněk Michalec (C), Jakub Zbitek, Marek Klimeš (Karel Kloss), Tomáš Pfeiffer (Jakub Polák), Michal Černý, Tomáš Binek (Tomáš Brtník) – Viktor Božek, Jan Vejmělka

Trenér: Luděk Kulhánek

 

Příští kolo:

8.kolo, neděle 25.září 2022 v 16:00 hod, FK Střelice - SK Tuřany


 


 


 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. TJ Sokol Troubsko 13 53:12 33
2. TJ Sokol Střelice 13 39:22 24
3. TJ Sokol Přímětice 13 42:28 24
4. SK Tuřany 13 29:17 23
5. TJ Višňové 13 34:34 22
6. SK Tatran Šatov 13 28:20 21
7. Slovan Rosice "B" 13 26:17 20
8. Sokol Novosedly 13 27:25 17
9. FC Miroslav 13 25:40 17
10. FK Znojmo 13 40:32 16
11. SK Újezd u Brna 13 21:47 15
12. TJ Přibice 13 20:37 10
13. Jevišovice/ Mikulovice 13 20:35 8
14. Sokol Božice 13 21:59 3

Kompletní tabulka

Poslední zápas

TJ Sokol Troubsko
SK Tuřany
0:0
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

9 gólů

Michal Černý

Počet návštěv: 19896
Posledních 30 dnů: 307 | Posledních 7 dnů: 71 | Poslední den: 9

© 2023 SK Tuřany | Všechna práva vyhrazena | mirestepanek@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne