SK Tuřany

Příští zápas

FK Blansko "B" vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 21.4.2024 10:00

Áčko odvrátilo ztrátu, Benfika smolně prohrála, žáci střídavě oblačno, Old Boys stále čekají na zisk.

A tým

Prvním týmem, který zahájil herní víkend byl náš A tým. V 9.kole Tuřany na domácím trávníku na Hanácké přivítaly TJ Sokol Novosedly. 70 platících diváků vidělo dva naprosto rozdílné poločasy. Tuřany zcela ovládly prvních 45.minut. Už v úvodní minutě se dokázal prosadit dorážkou Michal Černý a domácí šli do vedení 1:0. V 29.minutě znovu Michal Černý dokázal obejít i brankáře hostů Kubíčka a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Hostující obrana byla v těchto fázích hodně zranitelná, hlavně středem, čehož dokázal znovu využít v 35.minutě Karel Kloss a zvýšil na 3:0. Idylický výsledkový poločas trochu zbytečně kalily jen domácí 3 žluté karty z kapsičky hlavního rozhodčího Erika Jüngera. Do 2.poločasu nahradil Vojta Vondruška v útoku Tomáše Binka. Bohužel 2.poločas absolutně neodpovídal představám domácích fotbalistů a diváků. Naše obrana byla ještě na přestávce, když za hosty snížil na 3:1 David Dostál. Znovu odskočit na rozdíl tří gólů jsme mohli o chvilku později, po rychlém přechodu do útoku našel Vondruška zcela volného Michala Černého. Ten si gólem řekl o hatrrick, ale hlavní rozhodčí viděl při převzetí finálové přihrávky dotek ruky a gól neuznal. V 51.minutě si „Majkl“ plnil obranné povinnosti, tak důsledně, až to hlavní rozhodčí Jünger ocenil penaltovým hvizdem. Hostující Alois Svízela penaltu bezpečně proměnil a domácím začaly problémy. Hosté byli najednou všude, lépe kombinovali a tlačili se do našeho pokutového území. V 69.minutě bylo ještě hůře, druhou brankou v utkání srovnal na 3:3 David Dostál. To byla pro domácí ledová sprcha! Blamáž nakonec odvrátil domácí kapitán Zbyňa Michalec, který po centru z pravé strany pohotově uklidil míč do sítě. V závěru srovnání na 4:4 hosté zahodili a tak se domácí mohli radovat ze čtvrté výhry v sezóně! Z pohodového utkání a jasných 3 bodů po první poločase byl nakonec horor se šťastným koncem. To by se nám příště už se silnějším soupeřem nemuselo podařit.

SK Tuřany – TJ Sokol Novosedly 4:3 (3:0)

1.B třída, skupina B, 9.kolo, sobota 1.října 2022 v 10:30 hod

Góly: 2 – Michal Černý, Karel Kloss, Zbyněk Michalec

Sestava: Tomáš Balák, Martin Dobiáš, Jiří Hromek, Jan Malíšek, Zbyněk Michalec (C), Jakub Zbitek, Marek Klimeš, Karel Kloss, Jakub Polák, Michal Černý (Tomáš Brtník), Tomáš Binek (Vojtěch Vondruška) - Viktor Božek, Petr Žáček, Jakub Manner

Trenér: Luděk Kulhánek

Příští kolo: 10.kolo, neděle 9.října 2022 v 15:30 hod, SK Tatran Šatov - SK Tuřany

B tým

Benfika v odpoledním sobotním duelu nestačila doma v Praci na B tým Startu a prohrála nejtěsnějším rozdílem 0:1. O výsledku rozhodla 43.minuta, kdy se trefil hostující útočník David Dlouhý. Snaha o změnu skóre vyzněla ve 2.poločase naprázdno. Bohužel, koncovka je pro tým veliký problém a cenné body v soutěži utíkají. I s kontumací to byla 5 porážka Benfiky v řadě. Brněnský přebor vedou Chrlice s 20 body. O bod méně získaly Řícmanice, které budou naším dalším soupeřem.

Žáci

Neděli ovládly žákovské duely, mladší žáci v domácím prostředí přivítali tým dívek +1 Zbrojovky Brno. Tuřany se dostaly do vedení ve 20.minutě, když se trefil náš čahoun David Sadílek. Zbrojovačky dokázaly ještě do přestávky vyrovnat na 1:1, zásluhou Karolíny Skřipské. Bohužel domácí fotbalisté nezvládly úvod 2.poločasu a Barbora Jurová poslala hosty do vedení 1:2. Naši žáci ještě dokázali vyrovnat, když se v 41.minutě podruhé trefil David Sadílek. Víc gólů už domácí nedali, naopak hostující hráčky a 1 hráč dvěma góly rozhodly tento duel. Zbrojovka dívky zvítězila 2:4. V dalším kole se mladší žáci utkají s Lelekovicemi.

Po mladších žácích nastoupily i starší. V 7.kole doma hostili Ochoz u Brna. Pohled do tabulky soutěže pasoval Tuřany do role favorita, kterou domácí nakonec splnili, ale výsledek měl být výraznější, minimálně o 2 a více branek. V 1.poločase se krátce v rozmezí 3 minut trefil Yuriy Ilnytskyy. A vedení pro domácí mohlo být i vyšším rozdílem. Ve 2.poločase se hosté osmělili a v 52.minutě snížil na 2:1 za Ochoz Patrik Horák. Domácím se podařilo za 10 minut kontrovat, úspěšným střelcem byl domácí Filip Rusler. Hosté v závěru ještě porážku korigovali na 3:2, gól vstřelil Lukáš Holec. Vítězství 3:2 už domácí udrželi. Zisk 9 bodů z 5 utkání, řadí Tuřany na 5.místo. Starší žáci se v příštím kole utkají v Heršpicích s Lokomotivou.

Old Boys

Díky Stanislavu Blažkovi, který vede podrobnou statistiku OB soutěže, máme podrobnosti k účinkování našich starších pánů v brněnské soutěži. Svěřencům trenéra Zdeňka Grolicha se zatím v podzimní části soutěže nedaří. Po 6.odehraných kolem jsou bez bodu za 6 porážek a pasivní skóre 12:26!!!

Sezóna 2022/2023

1.kolo, ČAFC - Tuřany 4:3 (3:2), góly: Březina, Štrof, Smetana

2.kolo, Tuřany - Obřany 3:4 (2:1), góly: Smetana, Březina, Dobiáš

3.kolo, Br. Ivanovice - Tuřany 2:0

4.kolo, Tuřany - Slovan 1:4 (1:1), gól: Michal Smetana

5.kolo, Kohoutovice - Tuřany 5:3 (4:1), góly: 2 - Smetana(2p), Řezáč M.

6.kolo, 3.října 2022, 17:00 hod, Tuřany - Slatina 2:7 (0:2),

góly: Vařečka, Dobiáš

rozhodčí: Tomsa Jindřich

Sestava: Hovězák - M, Svačina, Barták, Kovář, Macek, - Březina, Dobiáš, Štrof, Řezáč M, - Řezáč Z, Vařečka

Vedoucí: Grolich Z., Blažek S.

Domácí v první poločase hráli vyrovnanou partii, bohužel naše hra fungovala pouze od vápna k vápnu. Hosté po dvou našich chybách získali vedení 0:2. Po přestávce s úbytkem domácích sil hosté zvýšili vedení až na 0:5. Domácím se podařilo korigovat nepříznivé skóre až v závěru, přesto utkání skončilo vysokou porážkou 2:7. Tuřany tak stále čekají na vítězství. V příštím kole hrajeme v Starém Lískovci.