SK Tuřany

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK Tuřany
www.sk-turany.cz

Příští zápas

Áčko odvrátilo ztrátu, Benfika smolně prohrála, žáci střídavě oblačno, Old Boys stále čekají na zisk.

Áčko odvrátilo ztrátu, Benfika smolně prohrála, žáci střídavě oblačno, Old Boys stále čekají na zisk.

A tým

Prvním týmem, který zahájil herní víkend byl náš A tým. V 9.kole Tuřany na domácím trávníku na Hanácké přivítaly TJ Sokol Novosedly. 70 platících diváků vidělo dva naprosto rozdílné poločasy. Tuřany zcela ovládly prvních 45.minut. Už v úvodní minutě se dokázal prosadit dorážkou Michal Černý a domácí šli do vedení 1:0. V 29.minutě znovu Michal Černý dokázal obejít i brankáře hostů Kubíčka a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Hostující obrana byla v těchto fázích hodně zranitelná, hlavně středem, čehož dokázal znovu využít v 35.minutě Karel Kloss a zvýšil na 3:0. Idylický výsledkový poločas trochu zbytečně kalily jen domácí 3 žluté karty z kapsičky hlavního rozhodčího Erika Jüngera. Do 2.poločasu nahradil Vojta Vondruška v útoku Tomáše Binka. Bohužel 2.poločas absolutně neodpovídal představám domácích fotbalistů a diváků. Naše obrana byla ještě na přestávce, když za hosty snížil na 3:1 David Dostál. Znovu odskočit na rozdíl tří gólů jsme mohli o chvilku později, po rychlém přechodu do útoku našel Vondruška zcela volného Michala Černého. Ten si gólem řekl o hatrrick, ale hlavní rozhodčí viděl při převzetí finálové přihrávky dotek ruky a gól neuznal. V 51.minutě si „Majkl“ plnil obranné povinnosti, tak důsledně, až to hlavní rozhodčí Jünger ocenil penaltovým hvizdem. Hostující Alois Svízela penaltu bezpečně proměnil a domácím začaly problémy. Hosté byli najednou všude, lépe kombinovali a tlačili se do našeho pokutového území. V 69.minutě bylo ještě hůře, druhou brankou v utkání srovnal na 3:3 David Dostál. To byla pro domácí ledová sprcha! Blamáž nakonec odvrátil domácí kapitán Zbyňa Michalec, který po centru z pravé strany pohotově uklidil míč do sítě. V závěru srovnání na 4:4 hosté zahodili a tak se domácí mohli radovat ze čtvrté výhry v sezóně! Z pohodového utkání a jasných 3 bodů po první poločase byl nakonec horor se šťastným koncem. To by se nám příště už se silnějším soupeřem nemuselo podařit.

SK Tuřany – TJ Sokol Novosedly 4:3 (3:0)

1.B třída, skupina B, 9.kolo, sobota 1.října 2022 v 10:30 hod

Góly: 2 – Michal Černý, Karel Kloss, Zbyněk Michalec

Sestava: Tomáš Balák, Martin Dobiáš, Jiří Hromek, Jan Malíšek, Zbyněk Michalec (C), Jakub Zbitek, Marek Klimeš, Karel Kloss, Jakub Polák, Michal Černý (Tomáš Brtník), Tomáš Binek (Vojtěch Vondruška) - Viktor Božek, Petr Žáček, Jakub Manner

Trenér: Luděk Kulhánek

Příští kolo: 10.kolo, neděle 9.října 2022 v 15:30 hod, SK Tatran Šatov - SK Tuřany

 


B tým

Benfika v odpoledním sobotním duelu nestačila doma v Praci na B tým Startu a prohrála nejtěsnějším rozdílem 0:1. O výsledku rozhodla 43.minuta, kdy se trefil hostující útočník David Dlouhý. Snaha o změnu skóre vyzněla ve 2.poločase naprázdno. Bohužel, koncovka je pro tým veliký problém a cenné body v soutěži utíkají. I s kontumací to byla 5 porážka Benfiky v řadě. Brněnský přebor vedou Chrlice s 20 body. O bod méně získaly Řícmanice, které budou naším dalším soupeřem.


Žáci

Neděli ovládly žákovské duely, mladší žáci v domácím prostředí přivítali tým dívek +1 Zbrojovky Brno. Tuřany se dostaly do vedení ve 20.minutě, když se trefil náš čahoun David Sadílek. Zbrojovačky dokázaly ještě do přestávky vyrovnat na 1:1, zásluhou Karolíny Skřipské. Bohužel domácí fotbalisté nezvládly úvod 2.poločasu a Barbora Jurová poslala hosty do vedení 1:2. Naši žáci ještě dokázali vyrovnat, když se v 41.minutě podruhé trefil David Sadílek. Víc gólů už domácí nedali, naopak hostující hráčky a 1 hráč dvěma góly rozhodly tento duel. Zbrojovka dívky zvítězila 2:4. V dalším kole se mladší žáci utkají s Lelekovicemi.

Po mladších žácích nastoupily i starší. V 7.kole doma hostili Ochoz u Brna. Pohled do tabulky soutěže pasoval Tuřany do role favorita, kterou domácí nakonec splnili, ale výsledek měl být výraznější, minimálně o 2 a více branek. V 1.poločase se krátce v rozmezí 3 minut trefil Yuriy Ilnytskyy. A vedení pro domácí mohlo být i vyšším rozdílem. Ve 2.poločase se hosté osmělili a v 52.minutě snížil na 2:1 za Ochoz Patrik Horák. Domácím se podařilo za 10 minut kontrovat, úspěšným střelcem byl domácí Filip Rusler. Hosté v závěru ještě porážku korigovali na 3:2, gól vstřelil Lukáš Holec. Vítězství 3:2 už domácí udrželi. Zisk 9 bodů z 5 utkání, řadí Tuřany na 5.místo. Starší žáci se v příštím kole utkají v Heršpicích s Lokomotivou.


Old Boys

Díky Stanislavu Blažkovi, který vede podrobnou statistiku OB soutěže, máme podrobnosti k účinkování našich starších pánů v brněnské soutěži. Svěřencům trenéra Zdeňka Grolicha se zatím v podzimní části soutěže nedaří. Po 6.odehraných kolem jsou bez bodu za 6 porážek a pasivní skóre 12:26!!!

Sezóna 2022/2023

1.kolo, ČAFC - Tuřany 4:3 (3:2), góly: Březina, Štrof, Smetana

2.kolo, Tuřany - Obřany 3:4 (2:1), góly: Smetana, Březina, Dobiáš

3.kolo, Br. Ivanovice - Tuřany 2:0

4.kolo, Tuřany - Slovan 1:4 (1:1), gól: Michal Smetana

5.kolo, Kohoutovice - Tuřany 5:3 (4:1), góly: 2 - Smetana(2p), Řezáč M.

6.kolo, 3.října 2022, 17:00 hod, Tuřany - Slatina 2:7 (0:2),

góly: Vařečka, Dobiáš

rozhodčí: Tomsa Jindřich

Sestava: Hovězák - M, Svačina, Barták, Kovář, Macek, - Březina, Dobiáš, Štrof, Řezáč M, - Řezáč Z, Vařečka

Vedoucí: Grolich Z., Blažek S.

Domácí v první poločase hráli vyrovnanou partii, bohužel naše hra fungovala pouze od vápna k vápnu. Hosté po dvou našich chybách získali vedení 0:2. Po přestávce s úbytkem domácích sil hosté zvýšili vedení až na 0:5. Domácím se podařilo korigovat nepříznivé skóre až v závěru, přesto utkání skončilo vysokou porážkou 2:7. Tuřany tak stále čekají na vítězství. V příštím kole hrajeme v Starém Lískovci.


 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FKD 13 49:12 31
2. FK Blansko "B" 13 50:21 29
3. SK Tuřany 13 31:11 27
4. Lokomotiva H.Heršpice 13 33:30 22
5. Babice n/Svitavou 13 36:31 21
6. TJ Sokol Bohdalice 13 22:22 21
7. FK Kunštát "B" 13 21:26 20
8. FC Svratka Brno 13 32:42 19
9. AC Lelekovice 13 25:27 18
10. SK Křenovice 13 21:47 15
11. FC Medlánky 13 12:26 11
12. SK Cetkovice 13 21:27 10
13. TJ Sokol Rudice 13 22:29 10
14. FC Čebín 13 10:34 5

Kompletní tabulka

Poslední zápas

AC Lelekovice
SK Tuřany
2:1
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

9 gólů

Michal Černý

Počet návštěv: 29078
Posledních 30 dnů: 966 | Posledních 7 dnů: 266 | Poslední den: 22

© 2024 SK Tuřany | Všechna práva vyhrazena | mirestepanek@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne