SK Tuřany

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK Tuřany
www.sk-turany.cz

Příští zápas

FC Miroslav vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 11.6.2023 10:15

Jediné Áčko zvítězilo, ostatní týmy bez bodů

Jediné Áčko zvítězilo, ostatní týmy bez bodů

Žáci

42.týden zahájili sobotním dopoledním utkáním starší žáci. V Jundrově za velmi nevlídného počasí změřili síly s místními žáky FK. Jundrov zaslouženě zvítězil 5:0, po poločase 2:0. Utkání samotné bylo vyrovnanější než odpovídá jednoznačný výsledek. Tuřany zde bohužel naprosto doplatily na efektivitu v zakončení. Hosté z Tuřan zahájili utkání výkopem po vyhraném losu kapitána Filipa Hrušky. Domácí z prvního nebezpečného útoku dokázali skórovat, když se trefil kapitán Jundrova Lukáš Vaněk, který se dokázal prosadit středem hřiště, ač tísněn dokázal trefit zakončení levačkou k tyči a domácí vedli 1:0. To domácím pomohlo dostat se do pohody, po pravé straně se poměrně lehce dostávali před naše pokutové území a byli poměrně nebezpeční i v zakončení. Vše ale výborně řešil náš brankář Richard Novák. Zhruba po 20 minutách se hra vyrovnala, záložník Filip Hruška nebezpečnými pasy posílal do šancí rychlého Yuriy Ilnytskyy. Ten byl během několika minut snad třikrát v úniku sám na brankáře. Pak ho následoval i Filip Hruška. Bohužel domácí gólman Ďásek byl ten den nepřekonatelný. Dobře četl hru a proti Yuriy vždy dokázal rychle vyběhnout a šanci zmařit. Po faulu jsme měli šanci z trestného kopu, ale i tady dokázal gólovou střelu Hrušky vytáhnou na roh brankář Ďásek. V době našeho herního tlaku chvíli před přestávkou přišel ojedinělý kontr domácích, následoval roh a z něho se hlavou trefil Atrur Kurakh. Gól do šatny, 2:0 pro Jundrov. I za tohoto stavu bylo utkání pořád hratelné. Navíc na začátku 2.poločasu znovu utekl domácím bekům Yuriy Ilnytskyy. Bohužel zřejmě se moc soustředil na dobíhající obránce a znovu trefil vybíhajícího domácího brankáře Ďáska. Zde se zřejmě utkání ještě mohlo zlomit. Od této chvíle jsme už vyloženou šanci něměli, naopak soupeř nás tvrdě trestal. V 53.minutě z penalty zvýšil Samuel Häusler a v závěru se ještě dvakrát trefil kapitán domácích Vaněk. Nám se navíc před koncem zranil i nejlepší tvořivý hráč Filip Hruška. Tuřany po celé utkání bojovali na těžkém terénu, proto nám trošku vázla i kombinace, domácí nám nedávali čas ke zpracování a rozehrání kombinace a tak to bylo mnohdy jen o nákopech vpřed, což je fyzicky náročný styl hry.

Mladší žáci měli tento víkend pro lichý počet týmů v soutěži volno. Oba naše žákovské týmy drží v brněnských přeborech 7.místa.


Muži A

Ještě v sobotu, ale už odpoledne odehrál mužský A tým 12.kolo krajské 1.B třídy. Od 15 hodin nastoupil v Přibicích proti domácím TJ. Přibicím se zatím na podzim vůbec nedaří, patří jim se 7 body13.místo, a tak byly Tuřany v duelu papírovým favoritem. Bohužel 2 červené karty z utkání se Znojmem a následné stopky pro hráče, donutili trenéra Luďka Kulhánka znovu improvizovat. Ke dlouhodobě zdravotně mimo hru je Tonda Nevařil, chyběl i Michal Černý a Marek Klimeš. Letos jsme snad nehráli 2 utkání ve stejné základní sestavě. Disciplinární komise ocenila naše dva "červené" hříšníky z minulého kola. Tomáš Binek stop na 1 utkání, Martin Dobiáš stop na 2 utkání. Naštěstí se neopakoval nepovedení výkon a bodová ztráta z Božic. Tuřany získali gólové vedení těsně před přestávkou 1.poločasu, když se trefil Karel Kloss. Ve 2.poločase přidal gólovou pojistku v 60.minutě Vojtěch Vondruška.

TJ Přibice - SK Tuřany 0:2 (0:1)

1.B třída, skupina B, 12.kolo, sobota 22. 10. 2022 v 15:00 hod

Góly: Karel Kloss, Vojtěch Vondruška

Sestava: Tomáš Balák, Jiří Hromek, Dušan Rusnák, Jan Vejmělka (Viktor Božek), Zbyněk Michalec (C), Jakub Polák, Jakub Zbitek, Tomáš Pfeiffer, Karel Kloss, Vojtěch Vondruška, Tomáš Brtník (Jakub Manner)

Trenér: Luděk Kulhánek


Příští kolo:

13.kolo, sobota 29.října 2022 v 10:30 hod, SK Tuřany - FC Miroslav

 

Muži B

Benfika po delší době sehrála vyrovnané utkání. Bohužel v situaci ve které se B tým nachází i těsná porážka 3:2 v Bílovicích je v konečném výsledku pořád porážka a žádný bodový přínos. Domácí Bílovice je hned v úvodu dostali do vedení a tak skončila i první půle. Ve 2.poločase vyrovnal za Tuřany/Prace v 51.minutě Pavel Žáček. V 72.minutě si ale domácí znovu vzali vedení, podruhé se trefil Jakub Vozka. Za 6.minut pak zvýšil na 3:1 Petr Adamec. Za Tuřany ve 82 minutě snížil znovu Pavel Žáček, ale vyrovnat se už hostům nepodařilo. V tabulce tak po 11 odehraných kolech paří Benfice poslední 14.místo se ziskem 3 bodů (1 výhra) a skóre 11:48. V příštím kole hostí doma Medlánky „B“.

 

Old Boys

Starší páni Tuřan měli na programu pondělní 9.kolo. Tuřany v něm zajížděly do Líšně, a nakonec z toho bohužel nebyla bodová mise. Tuřany podlehly „Marvanům5:1. Utkání zhodnotil vedoucí týmu Stanislav Blažek: „Co se týče zápasu, tak začátek utkání nebyl vůbec špatný i když jsme zahájili jen v 10 hráčích, až po 15min jsme byli kompletní a dokonce jsme v první půlce vedli 1:0 , ale v vzápětí soupeř vyrovnal a poločas tak skončil 1:1. Ve druhém poločase jsme se v podstatě už jen bránili a i když jme měli tři šance tak jsme je nevyužili a pak už to šlo ráz na ráz. Čtyři góly, obrovský liják a utkání bylo ukončeno o dvanáct minut dříve. Jediný gól vstřelil Zbyněk Řezáč."

Sestava:

brankář - Miroslav Rolenc

obrana - Kovář L, Barták J, Štrof M, Macek M, Vaněk M, 

záloha  - Březina P, Řezáč M, Dobiáš M,

útok - Heřmanský J, Řezáč Z,

trenér - Grolich Zdeněk


 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. TJ Sokol Troubsko 25 81:30 56
2. SK Tuřany 25 65:26 49
3. TJ Sokol Přímětice 25 71:52 46
4. SK Tatran Šatov 25 55:32 43
5. Slovan Rosice "B" 25 51:34 42
6. TJ Sokol Střelice 25 58:58 37
7. TJ Višňové 25 62:66 35
8. FK Znojmo 25 65:53 32
9. Sokol Novosedly 25 44:41 31
10. FC Miroslav 25 49:74 30
11. SK Újezd u Brna 25 44:71 30
12. Jevišovice/ Mikulovice 25 51:62 28
13. TJ Přibice 25 30:77 16
14. Sokol Božice 25 41:91 14

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Tuřany
TJ Přibice
4:1
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

19 gólů

Michal Černý

Počet návštěv: 23128
Posledních 30 dnů: 924 | Posledních 7 dnů: 256 | Poslední den: 27

© 2023 SK Tuřany | Všechna práva vyhrazena | mirestepanek@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne