SK Tuřany

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK Tuřany
www.sk-turany.cz

Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

Áčko roztřílelo Miroslav, Michal Černý vstřelil 5 gólů, žáci na body nedosáhli, starší páni dohráli

Áčko roztřílelo Miroslav, Michal Černý vstřelil 5 gólů, žáci na body nedosáhli, starší páni dohráli

Pro Áčko bylo podzimní 13.kolo velice šťastným. V domácím prostředí Tuřany roztřílely Miroslav 7:1, když už si do poločasu zvládly vybudovat pětigólový náskok. Takto výraznou domácí výhru jsme zaznamenali naposledy v sezóně 2017/2018, když jsme doma porazili Šatov 10:0! Kanonýr Michal Smetana tehdy střelecky koncertoval, když dokázal nastřílet čistý hattrick a dohromady 6 gólů! Jednu z dalších branek na 4:0 tehdy zaznamenal Michal Černý. Právě „Majkl“ byl hlavní střeleckou postavou sobotního tuřanského koncertu. Na celkovém skóre se podílel 5 góly! Gratulace.

Tuřany za dušičkového počasí vstoupily do samotného utkání skvěle. Už ve 2.minutě založil akci Kuba Polák a ve vápně volný Tomáš Binek uklidil míč do sítě hostů (1:0). O chvíli později se v pokutovém území hostů míč odrazil k volnému Tomáši Pfeiffrovi. „Fajfi“ však, přestože zakončoval svoji silnější levačkou, netrefil míč dostatečně razantně a hostující brankář Heneš na brankové čáře míč udržel. Bohužel tuřanské lavině nedokázal odolat ani on. Ve 27.minutě zahrával trestný kop z pravé strany Jan Malíšek. Jeho přesný centr našel ve vápně hlavu Zbyňka Michalce a Tuřany vedly 2:0. Obrana Miroslavi nevěděla v těchto chvílích kde hasit dříve. Kolmé pasy a centry domácích je dokázali snadno překonat. Po pasu Fajfiho utekl z poloviny v sólu Michal Černý, kličkou si poradil i z brankářem Henešem a zakončil do prázdné branky (3:0). Za chvilku hlavičkou prodloužil míč na polovině Binek a „Majkl“ si zkusil brejk pro změnu z pravé strany. Zakončení opět bezchybné a střela na zadní tyč mění skóre na 4:0. Ve 40.minutě utekl po pravé straně Tomáš Binek a nezištně předložil míč pro volného Michala Černého, který zakončil do prázdné branky (5:0). Fantastický poločas domácích a nadšení domácí fanoušci. Ani po přestávce však brankové hody neskončily. Hostům se nakonec podařilo zapsat čestný gólový úspěch, v 68.minutě skóroval Roman Beníšek. V závěru utkání znovu „úřadoval“ hráč utkání Michal Černý. Nejprve v 85.minutě a pak v 90.minutě přidal dva góly a uzavřel gólový účet duelu, na kterém se velice výrazně podílel. On sám zhodnotil vítězné utkání.

Útočník Michal Černý (SK Tuřany): „Úplně poprvé jsem 5 gólů nedal, ale už je to hodně dávno naposledy asi v přípravce, takže určitě super pocit. Nejtěžší pro mě byl gól č.3 dostal jsem přihrávku od Tomáše Binka před prázdnou bránu a já jsem v kabině docela známý tím, že si před prázdnou bránou si moc nevěřím. Jelikož nad tím moc přemýšlí a zbytečně se pak vynervuju. Naopak nejlehčí byl pro mě druhý gól. Dostal přihrávku do běhu, pokopl jsem si to až ke gólmanovi, kterému jsem udělal lehkou kličku a dal do prázdné brány. Byl pro mě nejjednodušší protože jsem dopředu přesně věděl co udělám a u samotného provedení jsem byl úplně v klidu. U gólu číslo 4 jsem si zpracoval míč na kraji vápna udělal jsem kličku obránci a vystřelil po zemi k levé tyči. Gól č.5 - z křídla jsem dostal centr od Jana Vejmělky na zadní tyč a nohou jsem to dával k tyči. Každopádně musím ještě dodat že bez výborných přihrávek a bojovnosti celého týmu bych možná nedal ani jeden gól.“

SK Tuřany – FC Miroslav 7:1 (5:0)

1.B třída, skupina B, 13.kolo, sobota 29. 10. 2022 v 10:30 hod

Góly: 5 – Michal Černý, Tomáš Binek, Zbyněk Michalec,

Sestava: Tomáš Balák, Jiří Hromek, Jan Malíšek, Marek Klimeš, (Dušan Rusnák),, Zbyněk Michalec (C), Jakub Polák (Jan Vejmělka), Jakub Zbitek, Tomáš Pfeiffer (Ondřej Nevídal), Karel Kloss, Michal Černý, Tomáš Binek - Viktor Božek

Trenér: Luděk Kulhánek

Příští kolo:

14.kolo, sobota 5.listopadu 2022 v 14:00 hod, TJ Sokol Troubsko - SK Tuřany


Muži B

Benfika nastoupila také ke 13.kolu brněnského přeboru. V domácím prostředí v Praci hostila rezervu Medlánek. Tuřany B po remízovém poločase (2:2) nakonec podlehly 3:5. Bohužel situace B týmu není dobrá a jarní záchrana v soutěži bude zřejmě velmi složitá. Úvod duelu zvládla Benfika skvěle, v 11.minutě ji poslal do vedení Vojtěch Vondruška. Ve 30.minutě vyrovnal hostující Obon Garcia Hector. Ve 40.minutě nařídil hlavní rozhodčí Březina pro domácí pokutový kop. Vojta Vondruška jej proměnil a Tuřany znovu vedly 2:1. Bohužel nadějný náskok se jim nepodařilo do přestávky udržet. Ve 43.minutě srovnal skóre medlánecký Vaňorek. A špatný vstup do druhé půle asi zlomil celé utkání. Ve 47.minutě se znovu prosadil hostující Obon Garcia Hector a Medlánky šli do vedení 2:3. Snaha domácích o vyrovnání byla už marná, hosté naopak pojistili výhru ještě dvěma góly a pojistili si horní polovinu tabulky. Naopak domácím se na tabulku radostně nehledí. Budeme věřit v jarní zázrak! Dokud není konec, není konec!!!


Žáci

Mladší žáci v neděli dopoledne přivítali na domácím trávníku spojený tým Slovanu/Slatiny. Oba týmy mají srovnatelnou kvalitu, v tabulce byly v blízkém kontaktu. 1.poločas byl vyrovnaný, hosté se dostali do vedení, ale do přestávky za Tuřany srovnal na 1:1 Matěj Menšík. Další šance zůstaly nevyužity. Po přestávce byl soupeř efektivní v zakončení a 3 góly rozhodl o výhře Slovanu. A vzájemná výhra posunula Slovan před Tuřany i v tabulce soutěže. Mladší žáci tak po podzimní části sezóny odehráli 8 utkání získali 6 bodů s poměrem 2 výher a 6 porážek. Skóre negativní 16:26.


Starší žáci následně sehráli utkání proti Bystrci „B“. Hosté byli rozhodně favority duelu a v utkání to plně potvrdili. Domácí bez zraněného kapitána Filipa Hrušky dokázali odolávat favoritu jen první poločas. Gól domácích vstřelil Yuriy Ilnytskyy, hosté vstřelili dva a prvních 30 minut Bystrc vyhrál 1:2. Ve druhém poločase se už projevila dominance hostů, kterou potvrdili i pěti góly. Porážka 1:7 byla až příliš krutá. Starším žákům po podzimu v brněnském přeboru patří 7.místo s 10 body, kterým odpovídá zisk 3 výher, 1 remíza a 6 porážek. Skóre pasivní 25:38.


Old Boys

Starší páni mají herní termín utkání pozdní odpoledne až navečer, do kterého negatativně zasáhl říjnový přechod na zimní čas. Proto bylo rozhodnuto poslední 2.kola odložit na jarní část soutěže.


 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FK Blansko "B" 19 74:28 45
2. FKD 19 56:15 43
3. SK Tuřany 19 41:16 38
4. Lokomotiva H.Heršpice 19 45:40 32
5. FK Kunštát "B" 19 28:31 29
6. FC Svratka Brno 19 41:50 28
7. TJ Sokol Bohdalice 19 31:33 26
8. Babice n/Svitavou 19 41:52 23
9. AC Lelekovice 19 36:44 21
10. FC Medlánky 19 19:35 21
11. SK Křenovice 19 32:63 19
12. SK Cetkovice 19 34:40 18
13. TJ Sokol Rudice 19 32:43 15
14. FC Čebín 19 15:35 14

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FK Blansko "B"
SK Tuřany
1:0
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

9 gólů

Michal Černý

Počet návštěv: 30637
Posledních 30 dnů: 1156 | Posledních 7 dnů: 327 | Poslední den: 38

© 2024 SK Tuřany | Všechna práva vyhrazena | mirestepanek@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne