FK Blansko "B" vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 21.4.2024 10:00

A tým - cenná remíza s lídrem, Benfika se roztřílela, 4 gólový Vojta Vondruška

A tým

Áčko po domácím gólostroji s Miroslaví odehrálo poslední podzimní kolo. Soupeřem mu byl lídr naší skupiny B, dominatní Sokol Troubsko, navíc v domácím prostředí. Utkání skončilo po 90 minutách bezbrankovou remízou, což je pro Tuřany velice dobrý výsledek a velmi cenný bod do tabulky, který nás nakonec vynesl na výborné 4.místo po podzimní části. Střetli jsme se z nejlepším útokem soutěže(53 gólů) i nejlepší obranou (12 branek). Mezi 11 nejlepšími střelci skupiny BTroubsko hned 3 fotbalisty (Kotol 11, Soukup 9 a Špánek 8). O to cennější bylo, že naše obrana, včele s gólmanem Balákem udržela čisté konto. A dokázali jsme hrát i velice disciplinovaně (2 žluté), což už nelze říci o domácích fotbalistech, kteří inkasovali od hlavního rozhodčího Davida Stejskala hned 5 žlutých karet. Z toho Daniel Šedrla dvě, a od 71.minuty hrály Tuřany přesilovku. Bohužel té jsme nedokázali využít, jinak mohl být výsledek ještě příjemnější. I tak je remíza velmi cenná, když bereme v potaz, že Troubsko ztratilo v podzimní části jen 6 bodů za 3 remízy, bez jediné porážky a k tomu 10 výher. Suma sumárum zisk 33 bodů. Na jaře jasný postupový favorit. Tuřany byly na podzim skvělé doma, venku to nakonec „hodilo“ jen jedinou výhru (v Přibicích), 4 remízy a 2 porážky. Tady je jistě prostor na čem zapracovat pro jarní část 1.B třídy.

TJ Sokol Troubsko - SK Tuřany 0:0 (0:0)

1.B třída, skupina B, 1.kolo, sobota 5. 11. 2022 v 14:00 hod

Sestava: Tomáš Balák, Jan Malíšek, Jiří Hromek, Marek Klimeš, Zbyněk Michalec (C), Jakub Polák (Tomáš Brtník), Jakub Zbitek, Tomáš Pfeiffer, Karel Kloss, Michal Černý, Tomáš Binek, - Viktor Božek, Martin Dobiáš, Jakub Manner, Ondřej Nevídal

Trenér: Luděk Kulhánek

B tým

Minulý týden zdokumentoval utkání s Miroslaví pětigólový kanonýr Michal Černý, tento víkend se něco podobného povedlo Vojtovi Vondruškovi, který v brněnské přeboru při výhře Benfiky nad rezervou Soběšic 6:1 nastřílel 4 góly!!!  Tady je Vojtův pohled na vítězné utkání:

Útočník Vojtěch Vondruška (SK Tuřany): „Do zápasu jsme nenastupovali s příliš velkými nadějemi. Není se čemu divit, když už se velmi dlouho nevyhrálo. Přesto jsme věděli, že tento soupeř je jedním z týmů, které bychom mohli být schopni porazit. Naději na příznivý výsledek nám dávalo i to, že na pozici útočníka se mnou nastoupil Pavel Žáček, se kterým se nám posledních zápasech začalo dařit. To se ukázalo už v deváté minutě, kdy Pavel vsítil první gól utkání. Z počátku zápas vypadal na souboj útoků, protože během prvních dvaceti minut Soběšice několikrát nebezpečně ohrozili naši bránu. Všechny tyto akce se naštěstí obranné řadě, s domácím gólmanem Petrem Lněničkou, podařilo odvrátit. Utkání se začalo ještě slibněji vyvíjet po podařeném útočném centru na soupeřovu bránu. Centrovaný míč se bránícím hráčům nepodařilo trefit, míč proletěl mezi třemi hráči až na zadní tyč, kterou jsem zavíral já. Poté stačilo jen míč uklidit do sítě (2:0). Soběšice však nedaly našemu týmu oddychnout a 41. minutě prolomily náš obranný blok a podařilo se jim dostat míč do sítě. Autorem gólu byl Libor Vyklický. Přesto výsledek 1.poločasu 2:1 byl velmi nadějný. Do druhého poločasu bylo ale potřeba nastoupit se stejným odhodláním jako do toho předcházejícího. Náskok jednoho gólu totiž rozhodně nebyl dostačující pro klidné dohrání zápasu. Velkým štěstím pro nás a zároveň smůlou soupeře se stal okamžik v 52. minutě, kdy se po příliš dlouhém pasu za obranu chystal brankář Soběšic Koch odkopnout míč. Minul, míč mu podjel pod nohou a jelikož jsem byl v náběhu, byl jsem u balónu první. Stačilo ho už jen dovézt do brány (3:1). Tento moment nám psychicky velmi pomohl a dostal nás takzvaně „na koně“. Soupeř se však nehodlal vzdát, zvýšil nasazení, ale téměř dalších dvacet minut gól nepadl. To už bylo pro hostující tým příliš. Na kolena je dostala penalta, která byla nařízena po faulu v pokutovém území na Pavla Žáčka. Ten mi pokutový kop přenechal a já tak mohl završit hattrick(4:1). Můj poslední gól v tomto zápase padnul o pět minut později. Následovalo z naší strany několik slibných šancí, ale žádná neskončila v brance soupeře. Až v závěru utkání završil náš povedený výkon opět Pavel Žáček, který v 89. minutě upravil stav utkání na výsledných 6:1. Co se týče čtyřech gólů, které se mi podařilo „umístit“ do soupeřovy branky, tak pravděpodobně nikdo, kdo mě zná, by tomu nevěřil. Už jen proto, že na pozici útočníka jsem nikdy nenastupoval. V útoku jsem začal hrát až v letošní sezóně pod novým trenérem Tuřanského A týmu, Luďkem Kulhánkem. Není tedy překvapením, že čtyři góly v jednom utkání jsem dal poprvé v životě. Na druhou stranu musím přiznat, že během zápasu jsem se tímto vůbec nezabýval a šlo mi jen o to, aby se mi podařilo vsítit další branku a vyhrálo se. Jak už z předchozích odstavců vyplývá, tak se mi to podařilo. Musím ocenit i skvělou spolupráci s týmem a hlavně Pavlem Žáčkem, který na mém výkonu má veliký podíl!“

Bohužel i po vysoké výhře zůstává B tým na posledním místě se ziskem 6 bodů a ztrátou 3 bodů na Svratku C a 4 bodů na Slovan B. Jarní část sezóny bude pro hráče velkou výzvou a budeme věřit v zázrak!!!

SK Tuřany B - Soběšice B 6:1(2:1)

Brno, městský přebor 1.kolo, neděle 6. 11. 2022 v 14:00 hod

Góly: 4 - Vojtěch Vondruška, 2 - Petr Žáček

Sestava: Lněnička Petr, Juřička Jakub, Hofírek Filip, Hlávka Zdeněk, Jurčík Tomáš, Novák Tadeáš, Žáček Pavel, Vondruška Vojtěch, Daněk Jan, Žáček Petr(K), Brtník Tomáš, - Fojtík Jan, Matoušek Tomáš, Bednář David

Trenér: Novotný M