SK Tuřany

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK Tuřany
www.sk-turany.cz

Příští zápas

FK Kunštát "B" vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 1.6.2024 10:30

Skvělá forma Áčka, Benfika živí naději, zahájili žáci i starší páni

Skvělá forma Áčka, Benfika živí naději, zahájili žáci i starší páni

A tým

Skvělou formu v jarní části ukazují naši muži v krajské 1.B třídě. Po bezbrankové remíze v úvodním kole doma s vedoucím Troubskem si dokázaly Tuřany poradit ve Višňovém v poměru 2:0 a odvézt 3 body. Góly zařídili Pfeiffer a Zbitek. V 16.kole doma Tuřany doslova roztřílely Jevišovice/Mikulovice v poměru 5:0. O góly se podělili Zbitek Jakub, Kloss Karel, Černý Michal, Michalec Zbyněk (pen.) a Kloss Karel. Další kolo hrály Tuřany opět doma a rozlet domácích nedokázali zastavit ani fotbalisté Přímětic. V přímém duelu o druhé místo v tabulce skupiny B jsme se narychlo museli vypořádat i se změnou domácího trávníku. „Mistrovský“ byl po noční sněžení pod sněhem a tak se hrálo na vedlejším, rozlehlém pažitu. Ve velmi kvalitním duelu jsme dokázali být velmi efektivní v zakončení a připsali jsme třetí výhru v řadě, tentokrát v poměru 3:0. Velkou zásluhu na výsledcích má i skvělá obrana s brankovým mágem „Balim“ v brance. 360 minut bez obdržené branky je výbornou vizitkou nejen gólmana, ale i defenzivní práce celého týmu. 3 góly v ofenzívě obstarali Jakub Polák, Martin Trávníček a Jakub Zbitek.

Třetí vítězství v řadě nás v tabulce vyneslo za Troubsko na nedělené 2.místo. V 18.kole čekal další silný soupeř, rezerva Rosic, aktuálně šestého týmu tabulky. Bohužel dvoudenní deště odložily vzájemný duel z víkendu na středu 3. května. 2023 od 18:00 hod. Po týdnu volna nás v domácím prostředí v sobotu prověří poslední Božice. Hlavně nesmíme utkání podcenit!

Domácí trenér Luděk Kulhánek utkání krátce zhodnotil: „Čekalo nás opět velmi těžké utkání se silným soupeřem z čela tabulky. Museli jsme se rychle vyrovnat i se změnou hřiště, když jsme z důvodu ranního sněžení museli nastoupit na vedlejší „náhradní“ trávě. To, že jsme utkání nakonec úspěšně zvládli je zásluhou velké zodpovědnosti a bojovnosti celého týmu, který nevypustil jediný souboj. Byli jsme trpělivý. Zlomovým okamžikem utkání byla chvíle, kdy jsme ve 2.poločase, po vystřídání 3 hráčů, ihned dokázali vstřelit druhý gól utkání.“

 

SK Tuřany - TJ Sokol Přímětice 3:0 (1:0)

1.B třída, skupina B, 17.kolo, sobota 8. dubna 2023 v 10:30 hod, hřiště SK

Střelci gólů: Jakub Polák, Martin Trávníček, Jakub Zbitek

Sestava: Tomáš Balák - Jiří Hromek, Zbyněk Michalec (C), Jakub Polák (Martin Trávníček), Jakub Zbitek (Tomáš Černý), Patrik Bednář, Tomáš Pfeiffer (Dušan Rusnák), Karel Kloss (Marek Klimeš), Michal Černý (Vojtěch Vondruška), Jan Vejmělka, Ondřej Nevídal – Tomáš Brtník, Viktor Božek

Trenér: Luděk Kulhánek

 

B tým

B tým skončil po podzimu v městském přeboru poslední. Jeho situace byla po dvou kontumacích kritická. Na jaře však zřejmě zablikala jiskřička záchranné naděje. Sice úvodní kola se „Benfice“ nevydařila a přišly dvě porážky, venku v Řečkovicích 0:3 a pak smolná porážka doma s ČAFC. Nadějné poločasové vedení 2:1(góly zařídili Vojtěch Vondruška a Pavel Žáček). Hosté však ve 2.poločase udeřili v rozmezí 3 minut otočili skóre na svoji stranu. Naději na 1 bod zvýšil gólem Tomáš Brtník ve 82.minutě. Remízu však hosté odmítli a v nastavení rozhodl židenický Čičmanský.

V 17.kole se utkaly dva poslední týmy. Benfika však dokázala domácí rezervu Slovanu Brno zaskočit a zvítězila 3:5 (2:3). Dva úvodní góly vstřelil Honza Mareš. Další dvě branky přidal Vojtěch Vondruška. Pojistky na vítězství naděje přidal kapitán Benfiky, Pavel Žáček.

V 18.kole brněnského přeboru přivítala Benfika doma v Praci tým SK Jundrov. Hororový začátek utkání, kdy domácí inkasovali ve 2. a 3.minutě naštěstí do přestávky srovnaly góly Tomáše Jurčíka a Filipa Hofírka. O výhře 3:2 pro Tuřany „B“ rozhodl 5 minut před koncem znovu kapitán Pavel Žáček. Vítězství a 3 body dotáhlo Benfiku se 12 body na dělené 13.-14.místo za Svratku „C“. O 1 bod víc má Slovan „B“(13b).

V příštím, 19. kole se dokonce Benfika může odpoutat od poslední příčky v tabulce. V neděli 23.dubna 2023 od 14:30 hod se v Praci utká s Svratkou „C“. Zabojujte pánové!

 

Starší žáci zahájí jarní část sezóny až o tomto víkendu. V neděli 23.dubna 2023 od 11:30 hod Tuřany přivítají doma SK Jundrov.

 

Mladší žáci vstoupili do jara již minulý víkend. A byl to vstup výborný. Na hřišti Pod sídlištěm porazili spojený tým Slovanu/Slatiny 6:1! O tuřanské branky se podělili dva hattrickový střelci Lukáš Lukavec a nová akvizice Tuřan, Jan Pešek. V tabulce se mladší žáci posunuli na 6.místo a na 4.místo ztrácí 1 bod.

Asistent trenéra Bohuš Menšík zhodnotil vítězný vstup do jarní sezóny: „ Fotbalové jaro tuřanským klukům pěkně začalo. Oplatili jsme Slovanu porážku z podzimu /1:4 v Tuřanech/ na jejich hřišti 6:1. Zápas nezačal zrovna šťastně, hned z prvního útoku domácích jsme inkasovali gól. V dalším průběhu však už stříleli jen naši hoši. Hrálo se na náhradním hřišti, protože původní hřiště bylo po dešti zatopené. Hrálo se na velmi hrbolatém povrchu a kluci si museli zvykat na nečekané odrazy míče. To se podepsalo také na gólu, který jsme dostali. Všichni kluci podali vynikající výkon. O góly se podělili: osvědčený střelec Lukáš Lukavec 3 a náš nový hráč a nový střelec Jan Pešek 3. Na stránkách Fačru je chybně uveden střelec penalty, penaltu střílel Jan Pešek. Doufám, že stejný výkon podají kluci i při prvním zápase na domácí půdě v Tuřanech.“

 

Old Boys

I brněnská liga starších pánů vstoupila do jarní části. Naši muži zatím odehráli tři duely. Bohužel ve dvou tahali za kratší konec. V dohrávaných utkáních z podzimu nejprve podlehli doma Svratce 2:3 a následně na Morendě Slavii 5:2. Už v prvním jarním kole pak Tuřany remizovaly v Obřanech 0:0. V dalším kole hostí v pondělí 24.dubna 2023 doma lídra soutěže Brněnské Ivanovice. Derby utkání má výkop v 17:30 hod.

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FK Blansko "B" 23 90:28 57
2. FKD 23 71:20 52
3. SK Tuřany 23 52:22 47
4. FC Svratka Brno 23 54:55 37
5. Lokomotiva H.Heršpice 23 52:51 36
6. Babice n/Svitavou 23 58:56 33
7. AC Lelekovice 23 48:55 30
8. FC Medlánky 23 28:39 30
9. FK Kunštát "B" 23 32:41 29
10. TJ Sokol Bohdalice 23 35:45 29
11. SK Cetkovice 23 42:50 24
12. SK Křenovice 23 35:84 19
13. TJ Sokol Rudice 23 38:58 18
14. FC Čebín 23 18:49 14

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Cetkovice
SK Tuřany
5:1
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

9 gólů

Michal Černý

Počet návštěv: 31747
Posledních 30 dnů: 1247 | Posledních 7 dnů: 391 | Poslední den: 31

© 2024 SK Tuřany | Všechna práva vyhrazena | mirestepanek@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne