Příští zápas

SK Tuřany vs SK Křenovice

Datum a čas konání: 11.5.2024 10:30

A tým, na úvod jen remíza 1:1 s Rudicemi

Vstup do nové sezóny krajské 1.B třídy si muži odbyli na domácím trávníku. Ve 2.kole hostili v sobotu 12.srpna 2023 od 10:30 hod na hřišti na Hanácké fotbalisty TJ Sokol Rudice. Po vcelku povedené přípravě si pro vstup do skupiny A přáli hlavně vítězství. Domácí trenér Tadeáš Szypula nemohl pro utkání počítat s několika oporami. V obraně chyběl Jirka Hromek, v záložní řadě Tomáš Pfeiffer a v útoku bylo oslabení nejcitelnější. Pro nemoc nebyl ani na lavičce střelec Michal Černý. Když se k tomu přidá odchod Zbyně Michalce (Rajhradice) a lavička Kuby Zbitka tak z trávníku „odešlo“ 50 týmových gólů z loňské výborné sezóny.

Vstup do utkání ale domácím vyšel výborně, už v 5.minutě pomohla hostům branková konstrukce po hlavičce Martina Trávníčka. Tuřany dobře kombinovaly a po stranách se lehce dostávaly před branku soupeře. V 11.minutě z levé strany odcentroval Eda Kotouček, na přední tyči byl nejrychlejší Karel Kloss, který hlavičkou otevřel gólový účet celé soutěže. Tuřany vedly 1:0 a dál tlačily Rudice do defenzívy. V 17.minutě znovu Trávníček hrozil obraně soupeře, jeho zakončení nebylo dostatečně důrazné, Důvodem byl nedovolený zákrok kapitána Rudic, Tomáše Zouhara, a ozvala se píšťalka hlavního rozhodčího Komárka. Následoval pokutový kop, domácí Patrik Bednář však brankáře hostí Bastla nepřekonal. A byl to v dalších minutách brankář Filip Bastl, který měl velikou zásluhu na konečné remíze Rudic 1:1. Můžeme jen spekulovat, jak by se utkání vyvíjelo při vedení Tuřan 2:0. Realita však byla jiná, domácí se v 1.poločase již nedokázali gólově realizovat, naopak se osmělili hosté, po chybách domácí obrany se lehce dostávali do zakončení. Před přestávkou se do zakončení dostal útočník Filip Štěpánek (nová posila z Ráječka) a nezaváhal. Srovnáno 1:1.

Ve 2.poločase se domácím již nepodařilo vstřelit vítězný gól a tak se zrodila remíza 1:1, pro domácí nepochybně ztracené 2 body. Sezóna však teprve začíná, v příštím kole můžeme nepovedené utkání napravit a „vyloupit“ Medlánky.

SK Tuřany – TJ Sokol Rudice 1:1 (1:1)

1.B třída, skupina A, sobota 12.srpna 2023, 10:30 hod, hřiště SK Tuřany

Góly: 11. Kloss (as. Kotouček) - Filip Štěpánek

Sestava Tuřany: 23 Balák(C) – 16 Nevídal, 12 Vondruška, 3 Rusnák – 7 Bednář (68. min - 5 Černý T.) – 2 Klimeš (60. min - 11 Zbitek), 6 Polák, 10 Kloss, 14 Kotouček – 15 Binek, 4 Trávníček (82. min - 13 Kubeš)

Na střídání: 27 Božek, 8 Brtník

Trenér: Tadeáš Szypula

Jan Vejmělka (asistenta trenéra) komentář k utkání:

„Bohužel máme za sebou nepovedený zápas. Měli jsme sice velmi dobrý vstup do zápasu, kdy jsme na hřišti vládli, dobře kombinovali a dostávali se do šancí. Jednu z nich proměnil K. Kloss hlavou po centru E. Kotoučka. Poté jsme bohužel v 17. minutě neproměnili penaltu a od druhé poloviny prvního poločasu se v naší hře začali objevovat nepřesnosti a spousta zbytečných ztrát balonu. Soupeře jsme tak sami dostali do několika šancí a ten po zásluze těsně před poločasem jednu z nich využil a potrestal nás tak za naši lehkovážnost.

Ve druhé půli naši hru sráželo dolů velké množství nevynucených ztrát, zkažených nahrávek a nedorozumění v kombinaci. I tak jsme měli více ze hry a nějaké šance jsme si vypracovali, bohužel jsme žádnou neproměnili a nelze než říct, že hosté si nakonec bod zasloužili, byť jsme jim ho sami darovali. Výsledek musíme vnímat jako ztrátu a z našeho výkonu se do příštího kola ponaučit a vyvarovat se zbytečných chyb.“