Příští zápas

SK Cetkovice vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 19.5.2024 17:30

Áčko v závěru gólově zlomilo Svratku

A tým zahájil 4.kolo krajské 1.B netradičně již v páteční podvečer. Doma na Hanácké přivítal B tým Svratky Brno. Úvod utkání hodně připomínal první kolo s Rudicemi. Domácí tým se dostal do vedení již ve 3.minutě, když se Michal Černý uvolnil kolem brankáře hostí Foltýna a předložil tutovku pro Karla Klosse. Hosté se z gólu rychle oklepali a v 15.minutě volný Michal Sobotka vyrovnal na 1:1. Domácí chtěli vedení získat zpět, ale brzdila je spousta nepřesností. Až těsně před přestávkou dostal rychlou přihrávku Michal Černý, dokázal se zbavit svého střážce a střelou na zadní tyč nedal gólmanovi Svratky šanci. Tuřany tak vyhrály 1.poločas 2:1. Druhý poločas herně vyšel lépe hostům. Naštěstí pro nás, z herní převahy nedokázali gólově těžit. Domácí defenzíva dokázala odolat do 80.minuty a pak udeřila ofenzivní síla v podobě Michala Černého. Nejprve vypracoval pozici pro Kubeše a následně zakončujícího Tomáše Pfeiffera. Za 2 .minuty utekl po křídle Eda Kotouček, našel Michala Černého, který prostřelil gólmana hostí. V 91.minutě završil „Majkl“ svůj hattrick střelou na zadní tyč.

Tuřany následně čeká ve středu 30.8. 2023 1.kolo Krajského poháru proti Spartě Brno.

V neděli potom odehrají další mistrovské utkání, 3.září 2023 nastoupí v Babicích nad Svitavou.

SK Tuřany - FC Svratka Brno „B“ 5:1 (2:1)

1.B třída, skupina A, pátek 25.srpna 2023, 17:30 hod, hřiště SK Tuřany

Góly: 4. Kloss (as. Černý M.), 45+1. Černý M. (as. Nevídal), 80. Pfeiffer (as. Kubeš), 82. Černý M. (as. Kotouček), 90+1. Černý M. (as. Kubeš)

Sestava: 23 Balák(C) – 16 Nevídal, 12 Vondruška, 7 Bednář (57.min 13 Hromek), 14 Kotouček – 2 Klimeš (79.min 5 Černý T.), 6 Polák (57.min 8 Pfeiffer), 10 Kloss, 11 Zbitek - 15 Binek (64. 3 Kubeš), 9 Černý M.

Na lavičce: 27 Božek, 4 Trávníček

Komentář Jana Vejmělky (asistenta trenéra): "Ve třetím kole jsme mohli sledovat jednoznačně nejlepšího soupeře, na kterého jsme zatím narazili. O to více nás těší, že jsme vyhráli takhle výrazným rozdílem. Brzký gól nám pomohl, centr Michala Černého z pravé strany uklidil do sítě Kája Kloss. I poté jsme se dostali ještě do pár dalších šancí, které ale zůstaly nevyužity, a tak trestal soupeř. Prosadil se umístěnou střelou po dlouhém míči za obranu. Zbytek první půle byl vcelku vyrovnaný. Velmi nám pomohl gól do šatny, Ondra Nevídal vybojoval v tvrdém souboji na půli míč, Michal Černý unikl obraně a střelou na zadní tyč nás poslal do vedení.

Ze začátku druhé půle se soupeř aktivní hrou snažil o vyrovnání, ale ve všech případech nás Martin Balák podržel a tak utkání definitivně zlomila až poslední desetiminutovka. Nejprve se prosadil do prázdné branky Tomáš Pfeiffer, míč mu skvěle připravil Pavel Kubeš. O dvě minuty později skvěle hrající Eda Kotouček připravil druhý gól M.Černému, ten neměl dost a v nastavení dokonal hattrick, ke kterému mu pomohl svou druhou asistencí Pavel Kubeš.

Výsledek je pro soupeře nakonec celkem krutý, svoje šanci si také vypracoval, nicméně my jsme si šancí vypracovali určitě více a výhra je tak naprosto zasloužená. Celý tým k zápasu přistoupil velmi zodpovědně a nemalou zásluhu na úspěchu mají opět i střídající hráči, ať už po zranění poprvé nastoupivší stoper Jirka Hromek (výborný ve vzduchu), tak směrem dopředu Pavel Kubeš a Tomáš Pfeiffer (dohromady gól a dvě asistence)."