Příští zápas

SK Cetkovice vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 19.5.2024 17:30

Dvě výhry posunuly Tuřany do čela

Dvě vítězství posunuly A tým do čela skupiny A, jihomoravské 1.B třídy. Po 7 odehraných kolech tak Tuřany vévodí společně s Drnovicemi. Oba týmy získaly 16 bodů za 5 výher, 1 remízu a 1 porážku (naše právě s FKD). Oba týmy nastřílely soupeřům 20 gólů, tuřanská obrana však inkasovala jen 6x, FKD 9x.

Domácí utkání s B týmem Blanska začalo vyrovnaně, hosté se snažili hodně kombinovat krátkými přihrávkami, domácí Tuřany se snažily spíše kolmou přihrávkou hledat do úniku svého nejlepšího střelce Michala Černého. Po 15 minutách zahrozili hosté, když z trestného kopu trefil levou tyč Richard Fotýn. Domácí naštěstí dokázali rychle kontrovat, v 18.minutě po akci z pravé strany předložil Michal Černý míč do malého vápna, kde ho na zadní tyči dorazil do sítě Kuba Polák. Bohužel ani nám vedení dlouho nevydrželo. V 31.minutě po několika nedůrazech v obraně vyrovnal Tomáš Farník. Domácí zlepšili pohyb a chtěli vedení zpět. Jen „Majkl“ se dostal do tří velkých šancí. Bohužel 2x se blýsknoul hostující brankář Veselý, třetí šance se nevešla mezi tyče. A brankou neskončila ani hlavička Tomáše Pfeiffera, kterého krásně našel z rohového kopu Kuba Polák. A tak vyrovnaný stav 1:1 vydržel do přestávky. Do 2.poločasu nahradil lehce zraněného Tomáš Binka, mladík Pavel Kubeš. V 48.minutě poslal domácí do vedení 2:1 svým 8.gólem v sezóně Michal Černý. Vedení se nám přes velkou snahu nepodařilo zvýšit. Blansko zdaleka nesložilo zbraně, v 65.minutě z trestného kopu mířil do šibenice Marek Psota, ale náš brankář Balák předvedl skvělý zákrok. Bohužel další nedůraz naší obrany a blanenský Psota vyrovnal na 2:2. Oba góly hostů byly hodně laciné. Vítězství a 3 body pro domácí nakonec zajistil 6 minut před koncem kdo jiný než Michal Černý.

SK Tuřany - FK Blansko „B“ 3:2 (1:1)

1.B třída, skupina A, sobota 16.září 2023, 10:30 hod, hřiště SK Tuřany

Góly: 19. Polák (as. Černý M.), 48. Černý M. (as. Polák), 84. Černý M. (as. Pfeiffer) – 31. Farník, 67. Psota

Sestava: 23 Balák(C) – 16 Nevídal, 13 Hromek, 7 Bednář, 11 Zbitek – 2 Klimeš, 10 Kloss, 8 Pfeiffer (88. 4 Brtník), 6 Polák (63.- 5 Černý T.) - 15 Binek (46. - 3 Kubeš), 9 Černý M.

Na lavičce: 27 Božek

Trenér: Tadeáš Szypula

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FC Čebín - SK Tuřany 0:2 (0:2)

1.B třída, skupina A, neděle 24.září 2023, 16:00 hod, hřiště Čebín

Góly: 1. Polák (as. Binek), 39. Zbitek (Polák)

Sestava: 23 Balák(C) – 16 Nevídal, 13 Hromek, 7 Bednář, 14 Kotouček – 6 Polák (81. 4 Brtník), 10 Kloss, 8 Pfeiffer (81. 5 Černý T.), 11 Zbitek (53. 3 Kubeš) - 15 Binek (68. 12 Vondruška), 9 Černý M.

Jan Vejmělka (asistenta trenéra) komentář k utkání:

„Bylo to utkání se soupeřem, který určitě svojí kvalitou patří v tabulce výše, než kde se aktuálně nachází. Nám pomohl perfektní vstup do zápasu, už ve 35. vteřině dostal odražený míč do branky J. Polák, poté jsme pokračovali v solidní kombinační hře, drželi míč, ale žádný náznak další šance jsme v opravdu velkou příležitost nepřetavili, a tak začali otěže přebírat domácí, v 19.minutě nás ale proti největší šanci soupeře podržel M.Balák. I poté se hra odehrávala především na naší polovině, nedařilo se nám udržet míče v útoku a tak ulevit obraně. Naštěstí jsme ale tuto naši neurovnanou pasáž utnuli nejlepším možným způsobem, centr J.Poláka z levé strany usměrnil do sítě J.Zbitek.

O druhé půli se dá konstatovat to, že jsme vcelku v poklidu kontrolovali náš náskok, domácí se s výjimkou pár centrů k ničemu velkému nedostali a ani my jsme žádný z brejků v další gól neproměnili. Ať už z důvodu útočného faulu nebo naší vlastní nepřesnosti.

Cení se samozřejmě čisté konto a koncentrovaný, poctivý výkon celého mužstva, včetně náhradníků.“