Příští zápas

TJ Sokol Bohdalice vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 4.5.2024 17:00

Po 2 výhrách držíme 2.místo

Dvě vítězství nás udržely na úplné špici tabulky skupiny A, 1.B třídy. Zranění Tomáše Binka a DT na 4 utkání pro Michala Černého donutila trenéra  Szypulu najít pro útok nové hráče. Zatím se zdá, že měl šťastnou ruku, když na hrot postavil duo mladíků Pavel Kubeš a Kuba Zbitek. Dvě utkání 2 výhry - 6 bodů. V prvním utkání v Křenovicích (1:2), to byli právě tito dva noví útočníci, kteří se postarali o 2 naše góly.

Doma proti Cetkovicím pak Eda Kotouček zajistil jediným gólem 7 výhru Tuřan v sezóně. V sobotu po utkání jsme dokonce cca 3 hodiny okupovali samé čelo tabulky. Ale Drnovice si pozici lídra uhájily a po výhře 1:3 v Rudicích se vrátily na 1.místo. Získané body pro nás mají cenu zlata, nyní nás totiž čekají 3 velmi těžká kola se soupeři ze špice tabulky venku H. Heršpice (4.místo), doma Kunštát „B“(5.místo) a podzim zakončíme v Lelekovicích (6.místo).

SK Křenovice - SK Tuřany 1:2 (0:2)

1.B třída, skupina A, neděle 8.října 2023, 15:30 hod, hřiště SK Křenovice

Góly: 58.Chaloupka - 1. Zbitek (as. Kubeš), 19. Kubeš (as. Zbitek)

Sestava: 23 Balák(C) – 16 Nevídal, 7 Bednář, 12 Vondruška, 5 Černý T. (68.min 4 Trávníček) – 2 Klimeš, 10 Kloss, 8 Pfeiffer, 14 Kotouček - 6 Kubeš (90.min 15 Brtník), 11 Zbitek.

Na lavičce: 27 Božek

Trenér: Tadeáš Szypula

Jan Vejmělka (asistenta trenéra) komentář k utkání: „Opět jsme absolvovali velmi těžké utkání, které ovlivnil v negativním smyslu velmi špatný terén, v pozitivním ale to, že jsme se dvěma velmi rychlými góly, našeho narychlo složeného nového útočného dua Zbitek-Kubeš, kteří v obou případech využili zaváhání domácí obrany, dostali do brzkého vedení. Další dvě velké šance jsme v úvodu zápasu neproměnili, nejdříve hlavou po rohu trefil pouze gólmana P.Bednář a krásný volej T.Pfeiffera domácí gólman skvěle vyrazil.

Ve druhé půli se hrál zápas plný drobnějších i větších faulů, některých potrestaných, některých nepotrestaných a kdyby domácí po hodině hry po šťastném odrazu nesnížili, tak bychom si pro tři body došli poměrně v klidu, takto jsme museli prožít závěrečné minuty jen s jednobrankovým náskokem, žádný z brejků jsme na konci nedotáhli, ale ani domácí si žádný větší tlak nevynutili, takže se dá říct, že naše vítězství je zasloužené.“

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SK Tuřany – SK Cetkovice 1:0 (1:0)

1.B třída, skupina A, sobota 14.října 2023, 10:30 hod, hřiště SK Tuřany

Góly: 19. Eduard Kotouček

Sestava: 23 Balák(C) – 16 Nevídal, 7 Bednář, 13 Hromek, 5 Černý T. (89.min 15 Brtník) – 12 Vondruška, 10 Kloss, 8 Pfeiffer (84.min 6 Polák), 14 Kotouček (73.min 9 Mareš) - 3 Kubeš, 11 Zbitek.

Jan Vejmělka (asistenta trenéra) komentář k utkání: „Odehráli jsme velmi vyrovnané, fotbalové a kvalitní utkání se soupeřem, který svou kvalitou určitě patří v tabulce výš, než kde aktuálně je. Zápas jsme začali velmi slušně, kombinovali lépe než soupeř a E.Kotouček se dostal do dvou velmi slušných příležitostí, nejprve bránu v 6.minutě netrefil, ale v 19.minutě po pěkném přiťuknutí patičkou od K.Klosse se už umístěnou ranou nemýlil. Po zbytek poločasu převzal v kombinaci iniciativu soupeř a hrozil primárně po standartních situacích, které jsme mu zbytečnými fauly dávali.

Druhá půle začala další šancí hostů po rohu, poté jsme měli výrazně více střeleckých pokusů my, především T.Pfeiffer se činil, ale žádný z pokusů jeho, ani nikoho jiného se neujal a tak nás musel v poslední minutě proti samostatnému úniku podržet M.Balák v brance a zachránit tak velmi cenné tři body.