Příští zápas

TJ Sokol Bohdalice vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 4.5.2024 17:00

Tuřany po podzimu na 3.místě. Poslední dvě kola jsme nezvádli.

Skvěle rozehranou podzimní část jsme korunovali ve 12.kole exhibicí v Horních Heršpicích, kdy nás vítězství 5:0 nad domácí Lokomotivou, dokonce posunulo do čela skupiny A, jihomoravské 1.B třídy. Bohužel poslední dvě kola už rozhodně nebyly podle našich představ. Nejprve domácí remíza s „Béčkem“ Kunštátu, kdy jsme nezvládli závěr duelu a soupeř dokázal vyrovnat v 90.minutě na 1:1. A v závěrečném kole jsme těsně 2:1 podlehli v Lelekovicích.

I přes tato dvě zaváhání jsou Tuřany v tabulce skupiny A na 3.místě se ziskem 27 bodů za 8 výher, 3 remízy a 2 porážky se skóre 31:11. Před čtvrtými H. Heršpicemi máme po podzimu náskok 5 bodů, na druhé Blansko „B“ ztrácíme 2 body a lídra z Drnovic 4 body. Tuřany zdobí nejlepší obrana v soutěži s čele s brankářem Martinem Balákem, za 13.kol inkasovala pouze 11 gólů. Naopak naši střelci by potřebovali zlepšit efektivitu zakončení, nejlepším naším střelcem je s 9 góly Michal Černý, který však pro trest za ČK „odpočíval“ 3 utkání. 6 gólů si připsal Jakub Zbitek a 4 góly Karel Kloss. Celkově se na 31 vstřelených gólech podílelo 11 střelců. Do jarní části je určitě ještě co zlepšovat nicméně 3.místo je výbornou výchozí pozicí.

SK Tuřany – FK Kunštát B 1:1 (0:0)

1.B třída, skupina A, 13.kolo, sobota 28.října 2023, 10:30 hod, hřiště SK Tuřany

Góly: 87. Brtník (as. Kotouček) – 90. Schiller

Sestava: 23 Balák(C) – 16 Nevídal, 7 Bednář, 13 Hromek, 14 Kotouček – 12 Vondruška (77.min 6 Mareš), 10 Kloss, 8 Pfeiffer, 11 Zbitek (80.min 15 Brtník) – 3 Kubeš, 9 Černý M.

Na lavičce: 27 Božek, 5 Černý T.

Trenér: Tadeáš Szypula

Jan Vejmělka (asistenta trenéra) komentář k utkání: „Do zápasu jsme vstupovali v roli vedoucího týmu tabulky a bohužel se ukázalo, že pro naši psychiku je to příliš velká zátěž. Od úvodu zápasu jsme sice měli míč skoro pořád na kopačkách my, jenže jsme se přes soupeřem zhuštěný střed pole nemohli propracovat ani kombinací po zemi ani žádnou delší přihrávkou za obranu. Největší naši šanci měl v první půli K.Kloss, kterého ale vychytal hostující gólman, hosté pro změnu ve své největší příležitosti trefili s přímého kopu břevno.

Ve druhé půli se obraz hry víceméně nezměnil, v kombinaci se nám nedařilo, nějaké střelecké příležitosti jsme si vypracovali, ale ve většině případu jsme vůbec netrefili branku, naopak hosté mohli skórovat, kdyby jim rozhodčí po našem faulu ponechal výhodu a nepřerušil hru. Z jednoho rohu jsme poté ještě trefili tyč.

Přesto, jak nám to celý zápas nelepilo, mohli jsme nakonec být ti šťastnější, T.Brtník se prosadil hlavou po rohu E.Kotoučka. Zbývalo už pak jen pohlídat konec zápasu, což se nám nepovedlo, hosté ze své poslední šance vyrovnali. Je ale nutné říci, že naprosto zaslouženě, za svůj výkon si minimálně bod zasloužili a my dobře víme, že náš výkon na vítězství nebyl. O to větší teď musí být naše motivace do posledního podzimního zápasu v Lelekovicích.“

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AC Lelekovice - SK Tuřany 2:1 (2:1)

1.B třída, skupina A, 1.kolo, neděle 5.listopadu 2023, 14:00 hod, hřiště Lelekovice

Góly: 8. Skoumal, 43. Stříž - 17. Kloss (as. Kubeš)

Sestava: 23 Balák(C) – 16 Nevídal, 7 Bednář, 13 Hromek, 14 Kotouček – 2 Klimeš, 10 Kloss, 3 Kubeš, 12 Vondruška – 11 Zbitek, 9 Mareš (46. min. 4 Trávníček)

Na lavičce: 27 Božek, 5 Černý T., 15 Brtník

Jan Vejmělka (asistenta trenéra) komentář k utkání:

"Na závěr podzimu jsme odehráli velmi nepovedené utkání. Na atypickém, extrémně malém hřišti (navíc na velmi měkkém povrchu) se hrál fotbal plný osobních soubojů. Bohužel soupeř se uměl s nepříznivými podmínkami vypořádat mnohem lépe, byl důraznější a celkově mnohem lépe nastaven na tvrdost utkání.

První gól hosté vstřelili střelou na zadní tyči po centru z levé strany, my jsme šťastně vyrovnali, kdy si domácí gólman srazil do branky střelu K.Klosse, poté jsme inkasovali gól do šatny po standartní situaci.

Celý druhý poločas naše snaha o vyrovnání narážela na naši vlastní nepřesnost a nemohoucnost v kombinaci, domácí navíc trefili 2x břevno a ani dlouhé, šestiminutové nastavení nám nepomohlo.

Za celý zápas jsme udělali velké množství zbytečných faulů, dopustili se velkého množství nepřesností, dostali se do minima střeleckých pozic a naprosto zaslouženě jsme odjeli s prázdnou."