A-tým, trefa Karla Klose přinesla Tuřanům první jarní výhru

TJ Sokol Rudice - SK Tuřany 0:1 (0:1)

1.B třída, skupina A, sobota 16.března 2024, 15:00 hod, Rudice

Gól: 21. Karel Kloss

Sestava: 23 Balák(C) - 5 Javůrek, 16 Nevídal, 4 Nechvíle, 14 Kotouček - 11 Zbitek, 7 Bednář, 10 Kloss, 13 Kubeš - 8 Trávníček (76´- 2 Klimeš), 9 Teiner (90+4 - 3 Brtník).

Na lavičce: 27 Božek, 12 Vondruška

Trenér: Tadeáš Szypula

Jan Vejmělka (asistenta trenéra) komentář k utkání:  „V Rudicích se odehrál typický zápas prvního jarního kola, těžký terén, nevyzpytatelné počasí, spousta nepřesností, to vše ale se šťastným koncem pro nás.

Během prvních osmi minut oba týmy trefili břevno, poté následovala vyrovnaná, neurovnaná pasáž zápasu, kterou ukončil úvodní brankou K.Kloss, když si uvnitř pokutového území našel odražený míč a uklidil jej do poloodkryté branky domácích. Domácí pak zahrozili z několika standartních situací, lehké problémy nám udělalo i několik nákopů za naši obranu. Naopak po dvou centrech E.Kotoučka se dvakrát dostal do zakončení O.Nevídal.

Ve druhé půli pokračovalo vyrovnané utkání, do dvoubrankového vedení jsme mohli jít v 56.minutě, po faulu na J.Zbitka ale penaltu neproměnil P.Bednář. Závěrečná pasáž utkání přinesla několik závarů před naší brankou a také několik brejkových situací, gól už ale nepadl žádný, a tak si z Rudic odvážíme cenné, vybojované a „zablácené“ tři body. Pochvala defenzívě za nulu vzadu a celému týmu za nasazení a semknutý, bojovný výkon.“