TJ Sokol Bohdalice vs SK Tuřany

Datum a čas konání: 4.5.2024 17:00

A tým - těsná porážka v Blansku

FK Blansko „B“ - SK Tuřany 1:0 (0:0)

1.B třída, skupina A, 20.kolo, neděle 21.dubna 2023, 10:00 hod, hřiště FK Blansko - UT Mlýnská

Góly: 85‘ Studený z penalty

Sestava: 23 Balák(C) - 5 Javůrek, 16 Nevídal, 12 Vondruška, 3 Brtník – 13 Kubeš, 7 Bednář, 10 Kloss, 11 Zbitek (18‘ 6 Polák) – 15 Urban, 8 Trávníček (83‘ 9 Mareš)

Na lavičce: Božek

Trenér: Tadeáš Szypula

Komentář Jana Vejmělky (asistenta trenéra):  "Po Drnovicích jsme se střetli i z druhým z lídrů soutěže. Soupeř, v jehož sestavě se objevilo několik hráčů se zkušenostmi z MSFL byl po celý zápas rychlejší, aktivnější a preciznější ve všech aspektech hry a zaslouženě utkání dovedl do vítězného konce.

Začali jsme nadějně, ve druhé minutě ale pouze přestřelil branku P. Kubeš, v první čtvrthodině jsme měli ještě několik náznaků ofenzivních akcí, žádný jsme ale nedotáhli do úspěšného konce. Domácí postupně přebírali otěže hry a v podstatě po celý zápas kralovali a svými náběhy za obranu a neustálými výměnami míst mezi sebou nám činili velké problémy.

Obraz hry se neměnil ani ve druhé půli, velké množství šanci pochytal spolehlivý M. Balák, nakonec hosté skórovali z penalty až těsně před koncem. O to více prohra mrzí, bod nebyl daleko.

Neúspěšný výjezd do Blanska ještě dokresluje nepříjemné zranění kolene J. Zbitka, který nám bohužel bude jistě chybět, otázka je jak dlouho?"

---------------------------------

Benfiku čekal v neděli na Mlýnské zápas s Tuřany. Že půjde o velmi náročné utkání naznačil už úvod zápasu. Fyzicky dobře připravení hosté se prezentovali dobrou organizací hry a Blansko se jen ztěžka dostávalo do šancí. Pokud však nějaká šance přišla, Tuřany držel výborný brankář Balák. Ve druhém poločase už se Benfika dostávala do zakončení častěji, ale střelecky se dnes trápila. Utkání rozhodl 5 minut před koncem Studený, který proměnil pokutový kop po faulu na Porče.

Komentář asistenta trenéra a vedoucího mužstva FK Blansko Josefa Šmerdy:„Utkání v jarní části soutěže jsou všechna stejná. Po celé utkání dominujeme, vytváříme si spoustu šancí, které bohužel neproměňujeme. Tuřany dnes v podstatě neohrozili naši branku, my jsme zahazovali jednu šanci za druhou, a tak nás vysvobodil až proměněný pokutový kop. Díky vedení jen o jednu branku byl zase závěr utkání zbytečně nervózní. Nakonec důležité 3 body do tabulky. Díky dnešní ztrátě Drnovic jsme se osamostatnili v čele tabulky a právě Drnovice budou naším příštím soupeřem. Snad nám počasí dovolí odehrát zápas na přírodní trávě na Údolní.“

Sestava Blanska: Veselý (C) - Pernica, Feik (46. Šedivý), Kocůrek, Psota, Dujka, Novák (61. Kouakou), Foltýn (90. Nešetřil), Porč, Rajčinec, Studený (90. Farník R.)

Náhradníci: Kouakou, Šedivý, Farník R., Nešetřil

(Zdroj: Facebook - FK Blansko)