SK Tuřany vs Lokomotiva H.Heršpice

Datum a čas konání: 25.5.2024 10:30

A tým - 2 utkání jako noc a den, ale 6 bodů se počítá.

SK Tuřany - FC Čebín 2:1 (0:1)

1.B třída, skupina A, 21.kolo, sobota 27.dubna 2024, 10:30 hod, hřiště Hanácká 42

Góly: 70‘ Trávníček (as. Javůrek), 90+2‘ Kloss (as. Trávníček) – 30‘ hosté

Sestava: 23 Balák(C) - 5 Javůrek, 16 Nevídal, 12 Vondruška, 3 Brtník (46‘ -  6 Polák) – 13 Kubeš, 7 Bednář (78‘ - 9 Mareš), 10 Kloss, 14 Kotouček – 15 Urban, 8 Trávníček (90+4 - 4 Nechvíle)

Na lavičce: Božek

Trenér: Tadeáš Szypula

Komentář Jana Vejmělky (asistenta trenéra):  "Po dvojboji s čelem tabulky nás čekal soupeř z opačného konce tabulky, který si ale za svou kompaktnost, bojovnost a nasazení zaslouží maximální možný respekt.

Utkání jsme začali poměrně slušně, ale zakončení T.Brtníka, I.Urbana a M.Trávníčka skončily pokaždé vedle branky soupeře. Místo toho po nedorozumění M.Baláka se stopery skóroval soupeř. Do konce poločasu jsme se s tímto faktem nebyli schopni srovnat a naše hra postrádala do konce prvního poločasu jakékoli parametry.

Do druhé půle jsme vstoupili s jednou změnou v sestavě, zkušený J.Polák vnesl do naší kombinace více klidu a postupně z blížícím se koncem zápasu se naše hra zlepšovala, za což jsme byli odměněni v 70. minutě vyrovnáním z kopačky M.Trávníčka, který po přihrávce za obranu obešel gólmana soupeře a zakončil do prázdné branky. Ten stejný hráč mohl přidal druhý gól v 74.minutě, mířil ale z blízka nad, a i jeho další pokus v 87.minutě byl zablokován. Když už jsme se smiřovali s remízou, narazil si před velkým vápnem míč s M.Trávníčkem K.Kloss a tváří v tvář gólmanovi soupeře se nemýlil a rozhodl tak o našem vítezství."

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TJ Sokol Bohdalice - SK Tuřany 0:4 (0:1)

1.B třída, skupina A, 22.kolo, sobota 4.května 2024, 17:00 hod, hřiště Bohdalice

Góly: 45‘ Kloss (as. Kubeš), 46‘ Klimeš (as. Kotouček), 73‘ Klimeš, 90+3‘ Medek (as. Kubeš)

Sestava: 23 Balák(C) - 5 Javůrek, 16 Nevídal, 12 Vondruška, 3 Brtník (72‘ - 6 Polák) – 2 Klimeš (86‘ - 4 Nechvíle), 13 Kubeš, 10 Kloss, 14 Kotouček – 15 Urban, 8 Trávníček (79‘ - 11 Medek)

Komentář Jana Vejmělky (asistenta trenéra):  "Na perfektně připraveném hřišti, za krásného počasí, tedy za ideálních podmínek jsme výsledkově celkem jasně přehráli soupeře ze středu tabulky.

V prvních dvaceti minutách jsme několikrát zahrozili střelami zpoza vápna, postupně I.Urban, M.Trávníček, E.Kotouček a O.Nevídal. Všechny pokusy ale skončily buď vedle, nebo uprostřed branky v rukou gólmana soupeře. Poté si dvě velké šance vypracoval soupeř, jednou si ale míč při úniku na gólmana ukopl, podruhé v dobré pozici místo střely volil nahrávku. Nakonec jsme se gólem do šatny prosadili my, P.Kubeš vyvezl míč středem z vlastní poloviny a předložil míč do šance K.Klossovi a ten se nemýlil.

Druhá půle odstartovala stejně jako ta první skončila, ani ne po minutě hry se dostal centr E.Kotoučka k volnému M.Klimešovi na zadní tyči a ten zvýšil na 2:0. V tu chvíli jsme začali na hřišti vládnout, vytvořili jsme si poměrně dost střeleckých pozic, několik přímých kopů, dorážku po jednom z nich nezvládl T.Brtník. Prosadili jsme se až po rohovém kopu, odražený míč uklidil do sítě opět M.Klimeš. Další velkou šanci po úniku J.Poláka nedostal do branky I.Urban a tak gólová tečka zbyla na D.Medka, po přihrávce za obranu napálil míč nekompromisně pod břevno.

Celkově se tak jednalo o jak herně, tak výsledkově povedený zápas se kterým můžeme být spokojeni."