Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

Skvělý start Áčka do nové sezóny

V sobotu 8.8. 2020 odstartovaly na Jižní Moravě krajské fotbalové soutěže. Prvním utkáním v 1.B třídě sezóny 2020/2021 byl duel domácích Tuřan a hostujícího Znojma. Za krásného počasí, ale za velkého vedra nastoupily oba týmy od 10:30 hod k úvodnímu výkopu. Tuřany v nových červenobílých dresech zvládly premiéru na výbornou a porazily Znojmo výrazně 4:0.

V prvním poločase byla hra obou týmů hodně opatrná se snahou neudělat chybu. V 35.minutě si vyměnil na pravé straně Martin Dobiáš míč s Pavlem Žáčkem, který skvělým centrem na zadní tyči našel nabíhajícího Honzu Malíška. Ten krásnou hlavičkou překonal hostujícího brankáře Kotába a otevřel skóre utkání. Poločas 1:0 pro domácí Tuřany, hlavní rozhodčí Uher udělil po 1 žluté kartě na obou stranách (Klimeš - Slabý). Do 2.poločasu vstoupily oba týmy ve stejných sestavách. Znojmo se začalo více tlačilo před domácí branku a dostalo se do 3 velikých šancí. Že neskončily góly byla velká zásluha skvěle chytajícího brankáře Martina Baláka a skluz Tondy Nevařila. Podle přísloví nedáš - dostaneš, přišla 63.minuta, střelu levačkou domácího záložníka Pfeiffera hostující brankář Kotáb jen vyrazil před Pavla Žáčka, pro kterého bylo snadné hlavičkou vrátit míč do sítě (2:0). Znojmo se snažilo korigovat nepříznivý vývoj utkání, ale po dalším rychlém protiútoku domácích už prohrávalo 0:3, když útočník Milan Klement mazácky přehodil lobem brankáře hostí. V závěru ještě navýšil vedení na 4:0 po rohu hlavičkou nejlepší hráč domácích Pavel Žáček. Tuřany předvedly skvělou premiéru v soutěži, pro mnohé po nepřesvědčivých výkonech v přípravě, až nečekaně dobrou. Ocenění po útoku zaslouží i defenzivní hra, která se skvělým Balim v brance udržela 0 na kontě obdržených gólů.

V příštím kole tak máme šanci potvrdit skvělý výkon. Tuřany zajíždí v neděli 16.srpna 2020 do Višňové.
!!! Autobus odjíždí od sokolovny v 15:00 hod!!!

SK Tuřany -  FK Znojmo 4:0(1:0)