Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

Druhá domácí výhra, Tuřany porazily Únanov

Ve 3.kole podzimní části 1.B třídy hostily Tuřany na domácím trávníku klub SK Únanov. Základem vítězství Tuřan 3:1 byl výborný výkon v 1.poločase, kdy získaly důležité vedení 2:0. Trenérské duo domácích fotbalistů Rajlich a Balák postrádalo dvojici hráčů Polák a Klimeš. Ty v základní sestavě nahradili Hromek a Hofírek. Prvních 15 minut hry bylo vyovnaných, velkou šanci domácích po centru ze standartní situace zahodil hlavičkující Tonda Nevařil. V 18.minutě vyzval "Dodo" do sprintu Tomáše Kallu. Kalič nedal hostujícímu brankáři Pikartovi žádnou šanci a Tuřany šli do zasloženého vedení 1:0. O chvíli později se po centru Kaliče ocitli před hostující brankou Klement s Karasem, ale zklamalo zpracování míče a následná dorážka Pfeiffera nebyla dostatečně důrazná. Ve 32.minutě posoudil hlavní rozhodčí Dadák zákrok na Kallu v pokutovém území jako nedovolený. Z penalty se nemýlil domácí Honza Malíšek a zvýšil na 2:0. Po přestávce a za velkého vedra už domácí nebyli tolik hladoví, do šancí se několikrát dostali i hosté, ale skóre se dlouho neměnilo. Až v 81.minutě po chybě domácích se dostal do brejku hostující Vojtěch Hambálek a střelou podél brankáře Baláka snížil na 2:1. Snahu o vyrovnání o chvíli později odmítl domácí skvěle hrájící záložník Filip Hofírek, který nádhernou střelou trefil roh branky Pikarta. Tříbodové vítězství 3:1 a druhá domácí výhra zůstala doma.

Trenér Martin Rajlich: "Do 1.poločasu jsme nastoupili mnohem lépe než v předchozích utkáních a v 18´ jsme se ujali vedení, kdy nekompromisně zakončil Tomáš Kalla. Stejný hráč ve 32´ vybojoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Jan Malíšek. Do 2.poločasu jsme chtěli nastoupit stále aktivně, ale bohužel se nám vůbec nedařilo držet míč, soupeř nás dostával pod tlak a v 81´ snížil na 2:1. O 4 minuty později si navedl míč Filip Hofírek a krásnou střelou za vápnem zvýšil naše vedení na 3:1 a tak zápas i skončil. Do tabulky si tak připisujeme velmi důležité další 3 body."

SK Tuřany - FCC SK Únanov 3:1(2:0)

JM, 1.B, skupina B, sezóna 2020/2021, 3.kolo

Góly: Tomáš Kalla, Jan Malíšek (pen), Filip Hofírek

Sestava: Balák Martin, Nevařil Antonín, Oprchal Jaroslav, Malíšek Jan, Dobiáš Martin, Hromek Jiří, Karas Tomáš (65.Žáček Petr), Klement Milan, Kalla Tomáš (76. Žáček Pavel), Hofírek Filip, Pfeiffer Tomáš, Lněnička Petr Trenéři: Rajlich a Balák

V sobotu 29.8. 2020 od 13:30 hod sehrají Tuřany venku mistrovské utkání, ve 4.kole se utkají s TJ Sokol Přímětice