Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

Tuřany doma nestačily Kohoutovicím

V 6.kole 1.B třídy nestačily Tuřany v domácím prostředí na Kohoutovice a prohrály 1:2. V dalším utkání skupiny B nebyli domácí rozhodně favoritem, utkali se soupeřem, který v dosavadní průběhu soutěže společně s Pohořelicemi okupují první příčku tabulky soutěže. Kohoutovice získaly 19 bodů za 6 výher a jedinou remízu. Gólově tým táhnou bratranci Cupákové (5 - Vojtěch, 4 - David). Domácí jako již tradičně měli problémy vůbec poskádat sestavu (kolize utkání "B" týmu v Chrlicích).

Utkání za krásného počasí zahájila hvizdem hlavní rozhodčí Alice Vévodová. V 1.poločase vidělo 100 diváků opatrnou hru ze strany obou týmů. Domácí si vědomi síly soupeře zvolily hru spíše z obrany na jistotu a čekali na možnost využití brejku. Již v 28.minutě musel pro zranění odstoupit Tomáš Kalla, kterého nahradil v útoku Michal Černý. Hosté velice dobře fyzicky i kondičně vybaveni měli více míč na kopačkách, do gólové šance se ale nedostali. V závěru prvního poločasu mohli udeřit domácí, po rychlé akci z pravé strany zakončoval Marek Klimeš, ale brankář Kyzlink vytáhl míč na roh. 1.poločas tak skončil nerozhodně 0:0.

V 56.minutě zahrávali hosté rohový kop, na vysoký centr nejvýše vystoupal stoper Janíček a hlavou nedal Martinu Balákovi šanci. Domácí se snažili vyrovnat, ale do vyložených šancí se nedostali. Až v 80.minutě zahrávali standartní situaci, lehký míč propadl branáři Kyzlinkovi mezi rukama a před Jaroslavem Oprchalem zůstala jenom prázdná branka. Vyrováno 1:1. Šance na bodový zisk trvala domácím pouze 2 minuty, domácí obrana nedůrazně bránili duo Cupáků a Vojtěch rozhodl o výhře Tatranu 1:2.

Martin Rajlich (trenér SK Tuřany) - "Musím tým jednoznačně pochválit za velmi dobrý taktický a bojovný výkon. Po další anabázi se sestavou, jsme pro dnešek zvolili defenzivnější pojetí vědomi si síly soupeře, který letos ztratil pouze 2 body. Dařilo se nám soupeře nepouštět do velkých šancí. Po obdržené brance jsme odehráli dobrou pasáž, díky soupeři jsme chvíli doufali v zisk bodu, ale ten jsme v závěru bohužel ztratili. Potřebujeme tým posílit na pozici útočníka"

SK Tuřany - TATRAN Kohoutovice 1:2 (0:0)

JM, 1.B, skupina B, sezóna 2020/2021, 7.kolo

Gól: Jaroslav Oprchal

Sestava: Balák Martin, Oprchal Jaroslav, Dobiáš Martin, Hromek Jiří, Nevařil Antonín, Březina Petr, Pfeiffer Tomáš, Klimeš Marek, Vondruška Vojtěch, Kalla Tomáš (28.Černý Michal), Klement Milan (72. Binek Tomáš)

Trenéři: Rajlich Martin a Balák Marek

8.kolo je na programu v sobotu 26.září 2020. Tuřany doma přivítají od 10:30 hod SK Újezd u Brna