Příští zápas

SK Tuřany vs FC Čebín

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

A mužstvo hodnocení podzimu 2020

Fotbalisté SK Tuřany v podzimní části sezóny krajské soutěže 1.B odehráli 10.utkání. V neúplné tabulce skupiny B získali 11 bodů, stejně jako Blížkovice, se kterými se dělí o 8. - 9. místo. Zisk 11 bodů se složil z 3 výher, 2 remíz a 4 porážek při těsně negativním skóre 16:17.

Tuřany na domácím skvěle připraveném trávníku odehráli 6 utkání, získaly 7 bodů, za 2 výhry, 1 remízu a 3 porážky. V tabulce domácích utkání 8.místo při aktivním skóre 10:8. Nejvyšší výhra doma 4:0 se Znojmem, nejvyšší porážka doma 2:4 s Újezdem. V tabulce pravdy záporných 11 bodů. 6 domácích utkání navštívilo celkem 385 diváků (1 špíl bez diváků), průměrná návštěva 64 diváků.

Venku Tuřany odehrály 4 utkání, patří jim 9.místo, při zisku 4 bodů, které odpovídá 1 výhra, 1 remíza a 2 porážky. V tabulce pravdy zisk 5 bodů, ale negativní skóre 6:9. Nejvyšší výhra venku 2:1 na Slovanu se Svratkou „B“, nejvyšší venkovní porážka 1:4 v Pohořelicích.

Nejvíce gólů nastřílelo ve skupině B trochu paradoxně FK Znojmo - 32, nejlepší obranu v soutěži mají Pohořelice, které dostali pouhé 3 góly. Tuřanské problémy v útočné fázi dokládá i informace o střelcích gólů. Na 16 vstřelených gólech se podílelo 10 střelců. Nejlepším střelcem podzimu se stal obránce Jara Oprchal - 3, (1x rozhodl přímo o výhře), 2 - Tomáš Kalla, Pavel Žáček, Jan Malíšek, Filip Hofírek, 1 – Tonda Nevařil, Tomáš Binek, Tomáš Pfeiffer, Milan Klement, Vojtěch Vondruška.

Žluté karty celkem – 21 , 4 – Tonda Nevařil, 2 – Jara Oprchal, Jan Malíšek, Tomáš Pfeiffer, Martin Dobiáš, Marek Klimeš, Tomáš Karas, 1 – Tomáš Binek, Milan Klement, Vojtěch Vondruška, Jakub Polák, Martin Balák,

Červené karty – 0.

Do utkání nastoupilo celkem 22 hráčů, do všech 10 utkání nastoupila trojice fotbalistů, kapitán Martin Balák, Martin Dobiáš a Jara Oprchal. Balák a Oprchal odehráli plných 900 minut a patří jim ocenění železných mužů.

Trenér Martin Rajlich přidal konkrétní hodnocení odehraných utkání:

Do podzimní části soutěže jsme šli s cílem pohybovat se ve středu tabulky, pokud možno co nejdále od sestupových příček. Během letní přestávky se bohužel nepodařilo přivést žádnou posilu, tak hráčský kádr zůstal značně úzký.

Začátek sezóny jsme měli dobrý, po 4.kolech se ziskem 7 bodů jsme se pohybovali v horní polovině tabulky. S dalšími zápasy přibývaly problémy se zraněními hráčů a B tým hrál hodně utkání ve stejný termín. Tyto problémy se nejvíce projevily při venkovním utkání se Svratkou Brno „B“, kam jsme jeli bez 5 hráčů ze základní sestavy a to pouze v 11 lidech, z toho někteří už po poločase „vyflusli“ plíce, ale se štěstím se podařilo zvítězit 1:2. Nejlepší utkání jsme odehráli doma proti druhému týmu tabulky, Tatranu Kohoutovice, bohužel s konečným výsledkem 1:2 pro hosty. Soupeř byl sice fotbalovější, ale my jsme hráli výborně směrem dozadu, s bojovností a vidinou bodového zisku, který nám 8 minut před koncem utekl. Nejhorší utkání přišlo přesně o týden později, kdy jsme hostili 12. tým tabulky Újezd u Brna. V tomto „derby“ jsme začali výborně a po poločase vedli 2:0, jenže díky našemu laxnímu nástupu do 2.poločasu, soupeř během 11 minut otočil utkání ve svůj prospěch a nakonec si odvezl vítězství 2:4 - Csaplárova past dostala i nás… Následovala další prohra na hřišti prvního týmu tabulky Pohořelic a v posledním utkání před přerušením soutěže z důvodu Covidu a vládních restrikcích jsme remizovali na domácím hřišti se Střelicemi u Brna 0:0.  Do konce podzimní části zbývalo odehrát ještě 3 utkání, které se zřejmě dohrají na jaře 2021, pokud nám to situace dovolí.

Končíme nedohranou podzimní sezónu na 8. místě se ziskem 11 bodů, cíl byl víceméně splněn, ale určitě jsme mohli získat nejméně o 6 bodů více. Během zimní přestávky jednoznačně potřebujeme posílit kádr, zvýšila by se tím konkurence v týmu a tím pádem i tréninková docházka.“